Odra Opole na horyzoncie legniczan

Trener Miedzi Legnica Jarosław Skrobacz zaprosił na treningi swojego zespołu 16-letniego Huberta Kwolka.


W tym tygodniu z zespołem seniorów „Miedzianki” trenuje zaledwie 16-letni Hubert Kwolek. Utalentowany napastnik grał w zespole juniorów młodszych w Akademii Piłkarskiej Miedzi, w którym w 14. meczach zdobył aż 33 gole! – Wspólnie ze sztabem trenerskim stale monitorujemy zawodników szkolących się w drużynach Akademii Piłkarskiej Miedzi – zaznaczył trener pierwszego zespołu, Jarosław Skrobacz.

– Regularnie zapraszamy na treningi pierwszego zespołu wyróżniających się młodych zawodników, którzy dzięki temu mają możliwość sprawdzenia się na tle zespołu seniorów.

Ostatnio na możliwość treningów z pierwszą drużyną Miedzi zapracował sobie kapitan drużyny juniorów młodszych Miedzi, Hubert Kwolek, który w zakończonej rundzie aż 33 razy wpisał się na listę strzelców bramek w juniorskich rozgrywkach. – Przede wszystkim jest bardzo ambitny i pracowity – stwierdził na łamach oficjalnej strony internetowej pierwszoligowca trener juniorów młodszych Miedzi, Maciej Białas.

Może grać na pozycji numer „10” i „9”. W ofensywie ma niezwykłą skuteczność. Wyróżniał się w rozgrywkach juniorskich, zdobywając 33 bramki. Dołożył do tego jeszcze kilka asyst, solidnie pracując na rzecz drużyny. Myślę, że w tej rundzie zrobił wszystko, by otrzymać szansę udziału w treningach pierwszego zespołu. Jeśli będzie się odpowiednio rozwijał i pracował, w przyszłości powinien poradzić sobie w piłce seniorskiej na wysokim poziomie.

Tymczasem podopieczni trenera Jarosława Skrobacza sposobią się do meczu ligowego z Odrą Opole, który rozpocznie się w piątek o godzinie 17.40. W tabeli oba zespoły dzieli 7 punktów i legniczanie zrobią wszystko, by zniwelować stratę do trzech „oczek”. Piątkowy pojedynek będzie 9. starciem obu drużyn w rozgrywkach ligowych.

W tych pojedynkach „Miedzianka” odniosła cztery zwycięstwa, dwa razy podzieliła się punktami z zespołem z Opola i dwukrotnie zeszła z boiska pokonana. W sezonie 2013/2014 Miedź wygrała w Pucharze Polski z Odrą w Opolu aż 4:0, łupem bramkowym podzielili się wówczas Zbigniew Zakrzewski, Jakub Grzegorzewski, Mariusz Zasada i Mateusz Szczepaniak.

Po raz pierwszy Miedź zagrała z Odrą w sezonie 1997/1998 w ramach rozgrywek II ligi grupy zachodniej. W Opolu legniczanie wywalczyli remis 2:2, lecz na swoich „śmieciach” przegrali 0:2. Ponownie oba zespoły zagrały ze sobą w sezonie 2006/2007, również na poziomie II ligi. Tym razem legniczanie nie pozostawili rywalom złudzeń, dwukrotnie ich ogrywając. U siebie 2:1 (bramki zdobyli: Sylwester Kret i Damian Misan – Hugo Enyinnaya), a w Opolu 1:0 (Michał Rajkiewicz). Te zwycięstwa pomogły Miedzi jak umarłemu kadzidło, bo spadła do 3. ligi, a Odra utrzymała się, zajmując na mecie 10. miejsce.


Czytaj jeszcze: Mały plus po 51 dniach

Na kolejne potyczki Miedzi z Odrą czekaliśmy do sezonu 2017/2018, na poziomie I ligi. Legniczanie dwukrotnie pokonali przeciwnika: 4:2 w Opolu (Jakub Vojtusz 2, Rafał Augustyniak, Marquitos – Marek Gancarczyk, Rafał Niziołek) i 3:1 u siebie (Mateusz Piątkowski 2, Fabian Piasecki – Vaclav Cverna). W poprzednich rozgrywkach w Legnicy padł bezbramkowy remis, zaś w Opolu Odra zmiażdżyła rywala 3:0 (Tomasz Mikinicz 2, Krzysztof Janus).


Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus

Komentarze