Odra Opole. Nie dociskajcie ich do ziemi

Spotkanie z Arką Gdynia mogłoby być hitem, ale tak naprawdę cieszy chyba mało kogo. Odra zaczęła sezon dramatycznie, zdobywając 4 bramki i 3 punkty w 10 kolejkach, a weekendowa porażka z Chrobrym Głogów po bramce straconej w ostatniej sekundzie sprawiła, że na dobre ugrzęzła na dnie I-ligowej tabeli.

Trudno zatem wietrzyć dzisiejszego popołudnia przy Oleskiej niespodziankę, a nawet jeśli się zdarzy, to i tak zmieni niewiele. Drużyna zagra dziś głównie po to, by choć odrobinę spróbować odbudować społeczne zaufanie i wiarę, że ten sezon nie został jeszcze spisany na straty, a pierwszy rok klubu przekształconego w miejską spółkę – co jest już tylko kwestią czasu – wcale nie musi odbyć się na trzecim poziomie rozgrywkowym.

Przegrany w dramatycznych okolicznościach mecz w Głogowie skłonił rzuconego na głęboką wodę i niezbyt zazwyczaj wylewnego trenera Piotra Plewnię do emocjonalnej przemowy.

– Łatwo jest nas teraz kopać i gnoić. Wierzę jednak, że „na dobre i na złe” to nie jest pusty slogan. Każdego dnia rano budzimy się i stajemy na dwie nogi, a nie każdy ma taką możliwość, dlatego będziemy podchodzić rzetelnie do swoich obowiązków. Nie jest tak, że zawodnicy nie chcą. Po prostu czasem nie wychodzi.

Nie podlega dyskusji, że na przestrzeni kilkunastu miesięcy zostało popełnionych kilka błędów, ale ten się nie myli, kto nic nie robi. Mam nadzieję, że ludzie, którzy chcą wytykać te błędy, to osoby nieomylne. W innym przypadku byłaby to hipokryzja.

Chcę, by ludzie w tym trudnym okresie nam pomogli. Jeszcze piłka jest w grze, matematyka na nic Odry nie skazała. Ludziom budującym klub zależy, by było jak najlepiej. Trzeba wyciągnąć rozsądne wnioski. Pamiętam, gdzie była Odra osiem lat temu – daleko, daleko.

Dziś perspektywy naprawdę są niezłe. Nie zapominajmy o tym. W tym ciężkim czasie potrzeba nam każdej osoby, która przyjdzie i poklepie po plecach, zamiast dodatkowo dociskać nas do ziemi – podkreśla szkoleniowiec Odry.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze