Odra Opole. Słowacki nastolatek na celowniku

Opolski I-ligowiec jest zainteresowany Marcelem Vasilem, 19-latkiem z ROW-u 1964 Rybnik.

Marcel Vasil w końcówce rundy jesiennej trenował z Odrą, wystąpił w sparingu drużyny IV-ligowych rezerw i został przy Oleskiej pozytywnie zaopiniowany. – Bardzo ciekawy zawodnik. Jestem nim bardzo zainteresowany. Zobaczymy, czy wraz z zarządem podejmiemy rozmowy, które na pewno nie będą łatwe. Marcel posiada kontrakt w Rybniku, trzeba by za niego coś zapłacić, bo ROW za darmo go nie puści – mówi [Dietmar Brehmer], trener Odry.

1 bramka w III lidze

Vasil to Słowak, który w lutym skończy 20 lat. Do Polski trafił przed tym sezonem. Jest wychowankiem Tatrana Preszów, skąd pochodzi. Kilka lat szkolił się w akademiach klubów szwajcarskich – Young Boys Berno, FC Thun, FC Lerchenfeld. Wiosną tego roku spędził w juniorach MFK Karvina, by latem wylądować w Rybniku.

W barwach III-ligowego ROW-u 1964 rozegrał jesienią 17 meczów, w tym 13 – w wyjściowym składzie. Ujrzał 3 żółte kartki, zdobył 1 bramkę, w wyjazdowym meczu ostatniej kolejki z Lechią Zielona Góra (2:2). Jest uniwersalnym zawodnikiem. Był ustawiany w środku pola, ale też na boku pomocy.

Nieźle operuje obiema nogami, jest dynamiczny, w rybnickim zespole należał do grona zawodników egzekwujących stałe fragmenty gry. ROW ma problemy finansowe, trudno wyrokować, czy i w jakim składzie przystąpi do rundy wiosennej, ale wedle naszej wiedzy zaległości względem Vasila nie są na tyle duże, by mógł rozwiązać kontrakt z winy klubu i bezproblemowo przenieść się do Opola.

17-latek miał pecha

Odra w końcówce rundy przyglądała się jeszcze jednemu zawodnikowi występującemu na południu województwa śląskiego. Mowa o Kamilu Koczym z MKP Odry Centrum Wodzisław Śląski. To 17-latek, ofensywny pomocnik, który na boiskach II grupy IV ligi śląskiej zdobył 8 bramek. Na co dzień jest podopiecznym trenera Roberta Tkocza, który zna się z Dietmarem Brehmerem z czasów wspólnego pobytu w Rozwoju Katowice.


Czytaj jeszcze: Dwa oblicza jesieni

– Koczy miał pecha. Przyjechał do nas, ale na treningu doznał kontuzji, dlatego trudno cokolwiek więcej powiedzieć. To zawodnik, o którym dużo słyszeliśmy i chcieliśmy go zobaczyć bliżej. Będziemy go mieć na oku, być może jeszcze go zaprosimy, albo też ja czy któryś z moich trenerów wybierzemy się do Wodzisławia. Słyszeliśmy, że warto – zaznacza szkoleniowiec Odry Opole. Koczy nie byłby drogim zawodnikiem, należałoby tylko zapłacić wodzisławianom ekwiwalent za wyszkolenie.Pojadą do Kleszczowa

Zimowy okres przygotowawczy zacznie się dla Odry 11 stycznia. Wtedy spotka się na pierwszym treningu. Opolanie rozegrają 6 sparingów. Dwa z nich odbędą się z ligowymi rywalami, Puszczą Niepołomice (22.01) i Miedzią Legnica (ostatni, 20.02). Poza tym podopiecznych Dietmara Brehmera sprawdzą II-ligowcy: KKS 1925 Kalisz (30.01) i GKS Katowice (6.02), a także czołowi III-ligowcy – Polonia Bytom (16.01) i Ślęza Wrocław (13.02). Od 1 do 6 lutego Odra pracować będzie na krótkim zgrupowaniu w Kleszczowie.


Na zdjęciu: Marcel Vasil (z prawej) wzbudził zainteresowanie sztabu szkoleniowego Odry Opole.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Komentarze