Odra Opole. Sprawdzian przed „Kolejorzem”

W internetowej sprzedaży pozostała już tylko resztka biletów na sobotni pucharowy hit przy Oleskiej, czyli mecz z Lechem Poznań.


Niezależnie od niego, nie można zapominać, że Odra dopiero rozpoczęła okres przygotowawczy. Dziś w Niemodlinie rozegra sparing z II-ligowym Górnikiem Polkowice. W weekend czeka ją Puchar Polski, a w kolejnym tygodniu – jeszcze dwa sparingi. Za równy tydzień w Wodzisławiu zmierzy się z ligowym rywalem, Zagłębiem Sosnowiec, zaś za 10 dni sprawdzi swą formę na tle rezerw Śląska Wrocław, beniaminka II ligi.

Kadra zespołu się krystalizuje. Oleską pożegnali tylko dwaj zawodnicy, których Odra z pewnością wolałaby zatrzymać, czyli Patryk Janasik (Śląsk Wrocław) i Mateusz Czyżycki (Warta Poznań).


Przeczyta jeszcze: Są nowe twarze


– To dla nas przyjemne, że zawodnicy odchodzą do ekstraklasy. Przywołując przykład Bartka Wdowika, który zimą został sprzedany do Białegostoku, można uśmiechnąć się, że co pół roku lewy obrońca Odry trafia do ekstraklasy. Odejście Janasika było przesądzone, ofert miał wiele, zapracował sobie na to swoją postawą. „Czyżyk” również był mocno zdeterminowany, by znaleźć się na najwyższym szczeblu. Nie miał tak wielu ofert, Warta to fajny pomysł. On nie sięgnął jeszcze swojego sufitu. To superpiłkarz, mocno nam pomógł w utrzymaniu, ale ma rezerwy. Oby w ekstraklasie je pokazał i stał się podstawowym zawodnikiem Warty – mówi Dietmar Brehmer, trener Odry. W klubie nie zostaną zatrzymani z kolei Dawid Błanik i Jarosław Czernysz. W zamian zakontraktowani zostali Dawid Czapliński (Ruch Zdzieszowice) i Jakub Czajkowski (Polonia Bytom), z zespołem trenują natomiast Konrad Matuszewski (Legia Warszawa), Jakub Szrek (Błękitni Stargard) i Konrad Nowak (Puszcza Niepołomice). Do Odry po czasie spędzonym w USA wrócił pomocnik Sebastian Bryłka.

– Przyglądamy mu się. Kiedyś uchodził za duży talent. To wciąż młody zawodnik, z lewą nogą, o statusie młodzieżowca. Otrzymujemy wiele propozycji, ale nie chcemy robić tu spendu testowanych zawodników. Może czekają nas jeszcze 1-2 transfery, ale nic na siłę. Budżet jest określony – zaznacza trener Brehmer.


Fot. odraopole.pl/Daria Strąk

Komentarze