Zobacz
Do góry

Odra Opole. Wygrana na początek drogi

Odra Opole pokonała III-ligowca ze Zdzieszowic w pierwszym tej zimy sparingu. Oba gole strzelił Słowak Tomas Mikinicz.

 

Na bramki w starciu walczącego o utrzymanie I-ligowca z czołowym III-ligowcem trzeba było czekać do ostatniego kwadransa. Obie zdobył Tomas Mikinicz.

– Cieszę się z wyniku – stwierdził Dietmar Brehmer, trener Odry. – Wygraliśmy 2:0 w – cokolwiek by mówić – derbach województwa, w których obie drużyny miały powiększoną dawkę zaangażowania i to było widać. Jestem zadowolony z pierwszej połowy, choć nie jakoś bardzo. Drużyna realizowała założenia, sprawowaliśmy wtedy kontrolę nad tempem meczu, może jedynie poza początkiem, kiedy było zauważalne, że zawodnicy są nieco przytłoczeni treningami.

Druga połowa ucieszyła tylko z powodu wyniku. Grę oceniam słabo, musimy przeanalizować, dlaczego. Była dość przypadkowa. O tym, że zwyciężyliśmy, zadecydowała nasza indywidualna jakość. Ale spokojnie, to dopiero początek naszej wspólnej drogi – dodał Brehmer, dla którego był to pierwszy mecz w roli szkoleniowca opolskiego zespołu.

Odra sprawdzała w piątek kilku zawodników. Pierwszy gol padł po asyście jednego z nich, Jarosława Czernysza, skrzydłowego o statusie młodzieżowca z Polonii Bytom, którym opolanie są zainteresowani i chcą zabrać na obóz. Pozytywnie wyrażają się też o Konradzie Kostrzyckim.

Rosły stoper był testowany w Opolu od początku okresu przygotowawczego, ale jako że jest zawodnikiem… Ruchu Zdzieszowice, wczoraj zagrał przeciwko I-ligowcowi. Podobnie było z Denisem Smolarkiem, tyle że on jest do „Zdzichów” wypożyczony. Opolanie nie skrócą tego wypożyczenia, wiosnę spędzi w III lidze.

Urazy wyeliminowały Rafała Niziołka i bramkarza Tobiasza Weinzettela, który wraca z Niemiec i wkrótce podpisze z Odrą kontrakt. Nie w pełni sił jest też napastnik Arkadiusz Piech, dlatego trenował indywidualnie.
Już jutro Odra rusza na tygodniowy obóz do Grodziska Wielkopolskiego. Zagra tam sparingi z III-ligowym Mieszkiem Gniezno i II-ligowym Górnikiem Polkowice.

 

Odra Opole – Ruch Zdzieszowice 2:0 (0:0)

1:0 – Mikinicz, 75 min, 2:0 – Mikinicz, 87 min

ODRA: Kuchta – Wróblewski, Kamiński, Żemło, Winiarczyk – Trojak, Wróbel – Błanik, Bonecki, Janus – Skrzypczak oraz Janasik, Wypych, Słaby, Wdowik, Timmermans, Pudlik, Czyżycki, Mikinicz, Czernysz, Sparwasser. Trener Dietmar BREHMER.

RUCH: Sochacki – Bury, Kozłowski, Kostrzycki, Nowak – Damrat, Łukowski – Dębski, Kiliński, Strzelecki – Smolarek oraz Bodys, Polak, Bachor, Grądowski, Grabas, Sypek, Niemczyk, Czapliński, Sotor, Kubiak, Zychowicz. Trener Łukasz GANOWICZ.

 

Na zdjęciu: Zdobywca dwóch bramek w sparingu, Tomas Mikinicz.

Komentarze