Odra popłynęła w Czechowicach-Dziedzicach

Czwartoligowy MRKS Czechowice-Dziedzice pokonał w sparingu beniaminka 3. ligi z Wodzisławia Śląskiego.

W zimowym okienku transferowym IV-ligowy MRKS Czechowice-Dziedzice pozyskał – na razie – dwóch nowych zawodników. Do zespołu trenera Wojciecha Białka dołączyli dwaj pomocnicy – Marek Jonda i Hiszpan Miguel Lorenzo Peral.

Pierwszy z wymienionych ma 27 lat, trafił do MRKS-u na zasadzie półrocznego wypożyczenia z LKS-u Goczałkowice Zdrój. Jonda jest wychowankiem Carbo Gliwice, przez kilkanaście lat był zawodnikiem Piasta Gliwice, a nim przed ponad trzema laty pojawił się w Goczałkowicach, przez pół roku występował w drużynie Wilki Wilcza.

Niespełna 21-letni Peral poprzednio występował w Club Deportivo Velle (IV liga hiszpańska). Obecnie przebywa w Polsce w ramach wymiany akademickiej „Erasmus” na ATH w Bielsku-Białej. Z MRKS-em trenował od października ubiegłego roku, a w poprzednim sparingu z Gwarkiem Ornontowice (4:3) strzelił dwa gole w ciągu czterech minut (81 i 84 min).

W sobotę drużyna z Czechowic-Dziedzic pokonała u siebie III-ligową Odrę Wodzisław Śląski 2:1 (1:0). Pierwszego gola dla gospodarzy strzałem głową zdobył Wojciech Padło w 24 minucie. Wodzisławianie doprowadzili do wyrównania w 57 minucie sparingu, ale szalę zwycięstwa na stronę podopiecznych Wojciecha Białka przechylił Paweł Kozioł w 70 minucie.

MRKS wystąpił w składzie: bramkarz testowany I – Zajączkowski, Żurek, Padło, Kania – zawodnik testowany 1, Jonda, Adamiec, Peral, Przemyk – zawodnik testowany 2, a po przerwie zagrali: bramkarz testowany II – Kozioł, Czernek, Raszka, Mizera, Lorenc, Jonkisz oraz dwóch zawodników testowanych.

ZOBACZ TRANSMISJĘ Z MECZU (YouTube)

Kolejnym sparingpartnerem MRKS-u Czechowice-Dziedzice będą rezerwy Rekordu Bielsko-Biała. Mecz rozpocznie się w przyszłą sobotę, 19 lutego, o godzinie 12.00 na sztucznym boisku MOSiR-u przy ulicy Legionów 145.