Odra traci zwycięstwo w ostatnich minutach. Na przełamanie musi poczekać

Przed piątkowym meczem nie brakowało wymiany uprzejmości. Trenerzy obu drużyn przywitali się z zawodnikami rezerwowymi przeciwnych drużyn. Początek meczu był… kontynuacją tych uprzejmości, bo najgroźniejsze okazje miały miejsce po błędach zawodników i prostych stratach pod własną bramką. Najpierw prezentu nie wykorzystał Jakub Arak, a w odpowiedzi okazję zmarnował Szymon Skrzypczak.

Nie minęło pół godziny a jeszcze bardziej gościnny okazał się Leandro. Boczny obrońca Stali szybko zobaczył dwie głupie żółte karki i gospodarze grali w osłabieniu. Odra nie miała jednak pomysłu na wykorzystanie tego atutu.

Po przerwie długimi fragmentami zespołowi z Opola „ciążyła” gra w przewadze, ale sędzia Łukasz Szczech podyktował mocno kontrowersyjny rzut karny i tak, jak w jesiennym meczu jego skutecznym egzekutorem był Szymon Skrzypczak. Co ciekawe, napastnik na kolejnego gola w lidze czekał tak długo, jak Odra na trzy punkty. Skrzypczak po raz drugi cieszył się z gola, gdy w końcówce ponownie o Radosława Majeckiego. Gdy wydawało się, że to już koniec emocji w piłkarzy Stali wstąpiły dodatkowe siły. Najpierw Bartosz Nowak doprowadził do wyrównania, a wiara do końca została wynagrodzona dzięki fenomenalnemu strzałowi z dystansu Michała Janoty.

 

Stal Mielec – Odra Opole 2:2 (0:0)

0:1 – Skrzypczak, 70 min (karny)

0:2 – Skrzypczak, 81 min (asysta Mikinicz)

1:2 – Nowak, 84 min (karny)

2:2 – Janota 90+4 min (bez asysty)

STAL: Majecki 5 – Sadzawicki 4 (71. Wroński niesklas.), Kiercz 5, Grodzicki 5, Leandro 0 – Banaszewski 6, Nowak 6, Szoljić 3 (83. Djermanović niesklas.), Janota 6, Szkoflek 4 (33. Dobrotka) – Arak 4. Trener Zbigniew SMÓŁKA

ODRA: Kuchta 5 – Trznadel 5 (53. Mikinicz 6), Kowalski 6, Bodzioch 5, Winiarczyk 5 – Brusiło 6, Peroński 4 (53. Habusta 5), Bonecki 5 (76. Niziołek niesklas.), Wodecki 5 – Skrzypczak 7, Ledecky 4. Trener Mirosław SMYŁA.

Sędziował Łukasz Szczech (Warszawa) – 5. Widzów 3000.

Żółte kartki: Janota, Leandro – Peroński, Bonecki, Kuchta. Czerwona kartka Leandro (27. za drugą żółtą)

Piłkarz meczu – Szymon SKRZYPCZAK.