Odra Wodzisław. Światełko nadziei

W III-ligowej Odrze Wodzisław szykują się duże zmiany, głównie w sferze organizacyjnej.


W piątek, 22 października, na oficjalnej stronie III-ligowca z Wodzisławia Ślaskiego ukazał się komunikat następującej treści (pisownia oryginalna): „W imieniu klubu Odra Wodzisław Śląski oficjalnie informujemy, że w dniu wczorajszym odbyło się spotkanie dotyczące zmian organizacyjnych w naszym klubie.

Na spotkaniu podjęte zostały pierwsze kroki w celu pozyskania nowych udziałowców spółki, zaproponowany został kształt nowego zarządu klubu oraz rady nadzorczej. W spotkaniu uczestniczyli przedsiębiorcy z Wodzisławia i okolic, obecni udziałowcy klubu, Pani prezydent Izabela Kalinowska, przedstawiciel Rady Miasta Pan Łukasz Chrząszcz, przedstawiciele nowopowstałego stowarzyszenia Kibiców Socios, Dyrektor Klubu Pan Damian Wróbel oraz zaproszeni goście.

W czasie spotkania zaproponowane zostały trzy rozwiązania dalszego funkcjonowania klubu. Decyzja ostateczna, którą drogą podąży klub podjęta zostanie przez udziałowców po utworzeniu nowego zarządu klubu. Kolejne spotkanie odbędzie się w poniedziałek (25.10), na którym podejmowane będą kolejne decyzje, o których będziemy informować kibiców na bieżąco”.

Jedna jaskółka wprawdzie jeszcze wiosny nie czyni, ale ów „okrągły stół” w Wodzisławiu Śląskim może wkrótce sprawić, że Odra mocno stanie na nogach zarówno pod względem organizacyjnym, jak i finansowym. Jeżeli te dwa filary będą stabilne, to progres sportowy drużyny z Bogumińskiej wydaje się tylko kwestią czasu.

W piątek do sztabu szkoleniowego Odry dołączył trener Karol Sieński, legitymujący się licencją UEFA A. Oprócz tego ten szkoleniowiec jest związany z SKS Fortuna Wyry (od lipca 2018 roku), a ponadto jest

trenerem przygotowania fizycznego w MESIR (od grudnia 2016 roku).

Łukasz Sosnowski


Fot. odra.wodzislaw.pl/ITI ITI

Komentarze