Odra Wodzisław. Wiceprezydent odpowiada

Miasto wielokrotnie finansowo i nie tylko wspierało i wspiera działania prowadzone przez klub. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że odpowiada za sytuację finansową klubu. Musimy pamiętać, że ta odpowiedzialność spoczywa na klubie – mówi Izabela Kalinowska, wiceprezydent Wodzisławia Śląskiego, w odpowiedzi na nasze pytania o sytuację Odry.

Niezrealizowana umowa

Beniaminek III ligi na ostatnie spotkanie z Górnikiem II Zabrze wybiegł z 10-minutowym poślizgiem, zwracając uwagę m.in. na relacje z magistratem i wytykając, że nie została jeszcze podpisana nowa umowa na promocję miasta, a środki z poprzedniej znalazły się w kasie klubu tylko w 80 procentach. Dyrektor Damian Wróbel zasugerował, że może odejść z Bogumińskiej, a zawodnicy oświadczyli, iż jeśli tak się stanie, nie rozegrają następnych spotkań. Zaległości względem nich sięgają trzech miesięcy, w tym sezonie nie ujrzeli jeszcze złotówki.

– Jako przykłady dotychczasowego wsparcia ze strony miasta można tu podać m.in. realizowane umowy dotacyjne: w 2019 roku na kwotę 130 tys. zł, w 2020 roku na kwotę 60 tys. zł, czy umowę zawartą 22 kwietnia 2021 pod nazwą „Promocja miasta Wodzisławia Śląskiego poprzez piłkę nożną” – wylicza wiceprezydent Wodzisławia.– Umowa obowiązywała przez cztery miesiące od momentu jej podpisania. Zakończenie jej realizacji wyznaczono na 22 sierpnia br. Całkowita jej wartość to 200 tys. zł brutto. Do tej pory w ramach umowy promocyjnej klubowi zostały wypłacone cztery z pięciu transz, każda o wartości 40 tys. brutto. Ostatnie 20 proc. wynagrodzenia należnego wykonawcy będzie mogło zostać wypłacone na podstawie podpisanego protokołu odbioru – raportu końcowego, który będzie potwierdzeniem wykonania wszystkich usług wynikających z zapisów umowy.

Taki raport do Urzędu Miasta niestety dotychczas ze strony klubu nie wpłynął, zatem umowa nie została jeszcze zrealizowana zgodnie z jej treścią – informuje Izabela Kalinowska.

Spotkanie z dyrektorem

Wiceprezydent Wodzisławia dodaje, że na razie nie został rozpisany nowy przetarg na promocję miasta przez piłkę nożną i nie są prowadzone takie prace. Nie jest jednak tajemnicą, że Odra liczy na te środki. W poniedziałek, po niepokojących doniesieniach, prezydent Kalinowska zaprosiła dyrektora Wróbla na spotkanie. Doszło do niego dzień później. Jak opisuje nam wodzisławski magistrat, spotkanie „zostało poświęcone dotychczasowym działaniom klubu, współpracy z miastem, a także wyjaśnieniu kwestii niewypłacenia klubowi ostatniej z transz i wskazaniu warunków, które klub powinien dopełnić”.

Odra przygotowuje się do sobotniego domowego spotkania ze Stalą Brzeg. W środę nie grała, bo wyjazdowy mecz z Karkonoszami Jelenia Góra został przełożony na wniosek policji z powodu odbywającego się w Karpaczu forum ekonomicznego.


Fot. odra.wodzislaw.pl/ITI ITI

Komentarze