Ondraszek – Angulo: na kogo postawić?

Tegoroczne statystyki przemawiają za Czechem, który na swoim koncie ma cztery trafienia, z czego trzy w dwóch ostatnich ligowych spotkaniach. Wysoki napastnik zza południowej granicy był jednym z bohaterów ostatniej kolejki, kiedy to dwa razy udało mu się trafić do bramki „Kolejorza” w Poznaniu, gdzie krakowianie sensacyjnie wygrali z liderem ekstraklasy 5:2. Zdenek Ondraszek oba trafienia zanotował w drugiej połowie.

Przebudzenie Czecha

Dwa gole w jednym meczu na ligowych boiskach w Polsce udało mu się zdobyć po raz drugi. Wcześniej dwukrotnie trafił w meczu z Bruk-Bet Termalica Nieciecza (2:0) w październiku 2016 roku. Tyle, że wtedy jedna z tych bramek padła z jedenastki. Z Lechem oba gole zdobył z gry.

W pięciu pierwszych kolejkach tego sezonu czeski napastnik nazbierał w ekstraklasie 431 minut. Wystąpił we wszystkich ligowych spotkaniach Wisły. Porównując z poprzednim sezonem, ma powody do zadowolenia. Wtedy nawet nie to, że był w cieniu Carlitosa, ale prawie w ogóle nie dostawał szansy. W całym ubiegłym sezonie w ekstraklasie Ondraszkowi nazbierało się… 276 minut! Teraz jest inaczej, a Czech pokazuje i udowadnia, że potrafi grać oraz seryjnie trafiać do siatki przeciwnika. Strzelał w 2. kolejce (2:1 z Miedzią Legnica), w 4. (z Wisłą Płock) i wreszcie wspomniany dublet z Lechem Poznań.

Trafia Wisłę co 54 minuty

Podobnie zresztą jak Angulo. Choć akurat z tym napastnikiem mało który snajper na polskich boiskach może się równać. Od czasu kiedy trafił do Górnika w sierpniu 2016 roku, we wszystkich oficjalnych spotkaniach, liga i puchary, nastrzelał dla zabrzan już 47 goli! W tym sezonie też pokazuje, że jest bardzo dobrze przygotowany do rozgrywek i nie zapomniał jak się trafia do siatki przeciwnika. Zdobył bramkę na wagę zwycięstwa w starciu z Zarią Balti w eliminacjach Ligi Europy, a także dwa razy trafiał w ekstraklasie.

Obrońcy „Białej Gwiazdy” będą musieli na niego uważać. Zresztą ich czujność powinna być zdwojona. Dlaczego? Bo akurat w pojedynkach z zespołem z Krakowa Angulo trafia na polskich boiskach najczęściej. W poprzednim sezonie ta sztuka udała mu się aż pięciokrotnie! Średnio trafia w starciach z Wisłą co 54 minuty. To ulubiony rywal dla snajpera z Kraju Basków. Więcej trafień, w lidze i w Pucharze Polski, Angulo zanotował tylko z Chojniczanką (6 bramek). W sobotę, patrząc na statystyki, do tego grona może dołączyć i Wisła.