Odsiecz z Lubina

Chrobry Głogów w sobotnim sparingu na własnym boisku przegrał z II-ligowym Górnikiem Polkowice.


W piątek Chrobry Głogów zakontraktował dwóch nowych zawodników, obaj wcześniej zakładali koszulki Zagłębia Lubin. Urodzony w Świdnicy 20-letni Dawid Hanc jest wychowankiem Gryfa Świdnica, grał również w Polonii/Sparcie Świdnica i Polonii-Stali Świdnica, a od sezonu 2015/2016 był zawodnikiem Zagłębiu Lubin. Poprzedni sezon zakończył na 27 występach i jednej bramce w drugim zespole oraz awansie razem z nim do II ligi. Dawid Hanc, który występuje na pozycji lewego pomocnika i lewego obrońcy, w Głogowie podpisał trzyletni kontrakt.

Nowym piłkarzem Chrobrego został również najlepszy snajper III ligi w poprzednim sezonie, 19-letni Patryk Kusztal (zdobył 17 goli). Bramkostrzelny pomocnik został wypożyczony do pierwszoligowca na rok. Urodzony w Legnicy Kusztal jest wychowankiem klubu Javoria Jawor, a od 2016 roku nieprzerwanie grał w Zagłębiu Lubin. Ostatni sezon był najlepszy w jego wykonaniu. W październiku 2021 roku zadebiutował w ekstraklasie i rozegrał w niej trzy mecze.

Sobotni sparing, który odbył się o godzinie 10.00 na stadionie przy Wita Stwosza w Głogowie zakończył się wygraną drugoligowca z Polkowic. Wprawdzie prowadzenie dla podopiecznych trenera Marka Gołębiewskiego uzyskał Michał Michalec, ale jeszcze przed przerwą wyrównującego gola dla przedstawiciela eWinner 2. Ligi strzelił 23-letni Dawid Burka, pozyskany z rezerw Wisły Płock.

W II połowie niespodziewane zwycięstwo drużynie z Polkowic zapewnił niespełna 22-letni pomocnik Filip Baranowski, który jest wychowankiem Zagłębia Lubin.


Chrobry Głogów – Górnik Polkowice 1:2 (1:1)

1:0 – Michalec, 31 min, 1:1 – Burka, 42 min, 1:2 – Baranowski, 78 min.

CHROBRY (I połowa): DybowskiKuzdra, Michalec, Bougaidis, Bogusz – Tupaj, Mucha, M. Machaj, Kusztal, Steblecki – R. Wolsztyński. II połowa: Węglarz – Iwanowicz, Michalec (65. Zarówny), Bougaidis (65. Tupaj), Hanc – Bochnak, Kolenc, R. Mandrysz, Cieślicki, Pieczarka – R. Wolsztyński. Trener Marek GOŁĘBIEWSKI.

POLKOWICE (I połowa): Niezgoda – Poczwardowski, Bojdys, Ratajczak, Karmelita – Sławek, D. Makuch, Burka, Kiebzak, Hafez – Idzik. II połowa: Wojtas – Baranowski, Fryzowicz, Gajda, Gościniarek – Kołbon, Krakowski, Pisarek, Sowiński, K. Wacławczyk – zawodnik testowany. Trener Szymon SZYDEŁKO.


Na zdjęciu: Sparing rozegrany w Głogowie zakończył się niespodziewaną wygraną Górnika Polkowice.

Fot.chrobry-glogow.pl