Zmarł Redaktor Krzysztof Mecner

Odszedł Redaktor Krzysztof Mecner, który kilkanaście lat (od 1985 do 2001 roku) pracował w redakcji „Sportu”.


Do tej pory nie dociera to do nas, że nie ma go już wśród żywych. Najpierw był przypisany do działu piłki nożnej, a po odejściu z redakcji Andrzeja Czajkowskiego został szefem działu siatkówki. Miał świetny kontakt zarówno z siatkarzami, jak i siatkarkami, o trenerach i działaczach nie wspominając. Uwielbialiśmy słuchać jego anegdot i dykteryjek, gdy wracał z podróży służbowych lub po weekendowych zmaganiach ligowych.

Krzysztof Mecner
Krzysztof Mecner

Znał się na siatkówce jak mało kto, co muszą przyznać nawet ci, którzy niekoniecznie należeli do grona jego przyjaciół i kumpli. Był człowiekiem obdarzonym poczuciem humoru, gotowym do pomocy redakcyjnym kolegom, ale nie tylko.

Po odejściu ze „Sportu” pracował na własny rachunek, napisał wiele ciekawych książek dotyczących siatkówki. To spod jego pióra wyszły min. takie pozycje jak „Kat” (biografia trenera Huberta Wagnera, napisana do spółki z synem słynnego szkoleniowca, Grzegorzem), „Siatkówka na igrzyskach”, „80 lat Polskiej Siatkówki”, „90 lat Polskiej Siatkówki” i wiele innych.

Żegnaj Krzysiu! Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.

Rodzinie i Najbliższym Zmarłego śp. Krzysztofa Mecnera składamy wyrazy najszczersze wyrazy współczucia.

KOLEŻANKI i KOLEDZY ZE „SPORTU”


Fot. Rafał Jacniak/PressFocus