Odważnie na młodzież

„Miedzianka” zremisowała w Lubinie z wyżej notowanym Zagłębiem.

Nowy trener Miedzi Legnica, Wojciech Łobodziński, w meczu sparingowym z Zagłębiem Lubin sprawdził 22 piłkarzy. W wyjściowej jedenastce drużyny znad Kaczawy znalazło się trzech osiemnastolatków – Filip Balcewicz (poprzednio Pogoni Szczecin), Szymon Stróżyński z rezerw Miedzi i Mateusz Kaczmarek. Do przerwy bramki nie padły, choć Miedź miała dwie dobre okazje strzeleckie, ale Bruno Garcia i Michał Bednarski minimalnie chybili celu.

Po przerwie w składzie Miedzi pojawili się m.in. 29-letni Hiszpan Jon Aurtenetxe oraz 23-letni Michał Pojasek z rezerw Miedzi. Goście gole zdobyli w 52 minucie po ładnym strzale Krzysztofa Drzazgi, po którym futbolówka wylądowała tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Dominika Hładuna. „Miedzianka” nie zwolniła tempa i stworzyła kilka niezłych sytuacji do zdobycia gola, lecz Drzazgi i Paweł Tupaj tylko „ostemplowali” słupek

lubińskiej bramki. W 85. min gospodarze wyrównali po strzale Rosjanina Jewgienija Baszkirowa. W tym momencie w bramce zespołu z Legnicy stał niespełna 16-letni Alan Madaliński z Akademii Piłkarskiej Miedzi, który zmienił Pawła Lenarcika.

Kolejny sparing Miedź rozegra w najbliższą sobotę o godz. 12.00 na Stadionie Miejskim w Legnicy z II-ligowym KKS 1925 Kalisz.

Korekcie uległy plany sparingowe zielono-niebiesko-czerwonych,

modyfikacji uległ także termin zgrupowania w Szamotułach. Ze względu na układ terminarza Fortuna 1 Ligi Miedź i Odra Opole zrezygnowały z rozgrywania sparingu w ostatni weekend przed ligą, ponieważ oba zespoły zagrają w Opolu o punkty już w pierwszej ligowej kolejce. W tej sytuacji ostatnim sparingpartnerem Miedzi będzie Chrobry Głogów – spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 24 lipca, w Legnicy.

Drobnej modyfikacji uległ także termin zgrupowania Miedzi w Szamotułach, które odbędzie się w dniach 12-16 lipca. Na zakończenie tego obozu legniczanie zagrają mecz kontrolny z Lechem w Poznaniu.

Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 1:1 (0:0)

0:1 – Drzazga, 52 min, 1:1 – Baszkirow, 85 min.

ZAGŁĘBIE (I połowa): Bieszczad – Chodyna, Szimić, Soler, Bartolewski – Ratajczyk, Żubrowski, Łakomy (31. Pakulski), Starzyński, Żivec – Podliński. II połowa: Hładun – Kłudka, Kruk, Lepczyński, Wójcicki – Szysz, Poręba, Baszkirow, Pakulski (59. Dudziński), Hinokio – Pieńko. Trener Paweł KARMELITA.

MIEDŹ (I połowa): Lenarcik – Stróżyński, Balcewicz, Matuszek, Hoogenhout, Carolina – Kaczmarek, Tront, Bahaid – Bednarski, Garcia. II połowa: Lenarcik (70. Madaliński) – Tupaj, Pojasek, Aurtenetxe, Biernat, Azikiewicz –  Garuch, Drzazga, Lehaire – Śliwa, Makuch. Trener Wojciech ŁOBODZIŃSKI.

Na zdjęciu: Krzysztof Drzazga strzelił jedynego gola dla Miedzi w sparingu z Zagłębiem Lubin.