Olimpia Elbląg – Skra Częstochowa. Trzy punkty dla gości

Piłkarze Skry Częstochowa poradzili sobie bez trenera Pawła Ściebury na ławce rezerwowych. Pokonali w trudnym meczu wyjazdowym Olipmię Elbląg 2:1.

Skra wyprowadziła w pierwszej połowie dwa szybkie ciosy. Najpierw w 29. minucie spotkania po zamieszaniu w polu karnym gola zdobył Daniel Rumin.

Zaledwie dwie minuty później prowadzili już 2:0. Bramkarz Olimpii po jednym z dośrodkowań popełnił błąd i minął się z piłką, a Rafał Brusiło skierował futbolówkę do siatki.

W drugiej połowie gospodarze zaczęli grać lepiej, ale zdołali zdobyć jedynie jednego gola z rzutu karnego i to Skra zdobyła komplet punktów.

Olimpia Elbląg – Skra Częstochowa 1:2 (0:2)

0:1 – Rumin, 29 min, 0:2 – Brusiło, 31 min, 1:2 – Wenger, 52 min (k)

Olimpia Elbląg: Rutkowski – Kiełtyka, Lewandowski (30′ Wierzba), Wenger, Sedlewski, Bucio (46′ Jabłoński), Bednarski, Krasa, Morys (43′ Kordykiewicz), Milanowski, Branecki (90′ Sarnowski)

Skra Częstochowa: Biegański – Nocoń, Zalewski, Mesjasz, Brusiło, Rumin (90+1 Olszewski), Andrzejczak, Napora (57′ Gołębiowski), Błaszkiewicz, Kieca (57′ Zieliński), Kazimierowicz (69′ Olejnik)