Mistrz Gibraltaru w GKS Tychy

29-letni lewy lub ofensywny pomocnik związał się z pierwszoligowcem kontraktem do 30 czerwca 2019 roku. Monterde pojawił się przy Edukacji przed tygodniem, razem z innym Hiszpanem, napastnikiem Javim Bolo. Jemu sztab szkoleniowy podziękował za usługi już w piątek, a Monterde – jak się okazuje – został w GKS-ie na stałe.

To jego powrót do Polski. W 2015 roku trafił do II-ligowej Legionovii Legionowo, by już po jednej rundzie przenieść się na zaplecze ekstraklasy – do Bytovii. W jej barwach przez 1,5 roku strzelił 2 gole w 31 występach.

Ostatnio kopał piłkę na Gibraltarze, zdobywając mistrzostwo tego kraju z klubem Lincoln City. – Zaprosiliśmy dwóch zawodników z Hiszpanii na kilkudniowe testy, bo chcieliśmy dokładnie się im przyjrzeć. Po konsultacji ze sztabem trenerskim podjęliśmy decyzję o zakontraktowaniu Omara. Zależało nam nad wzmocnieniem konkurencji w sektorze ofensywnym. Nasz nowy zawodnik, Omar Monterde, może zagrać zarówno jako skrzydłowy, jak i typowa „dziesiątka”. Jego dodatkowym atutem jest dobrze ułożona lewa noga. Nie obawiamy się problemów z aklimatyzacją, bo przez blisko półtora roku miał okazję grać w Polsce – stwierdził Grzegorz Bednarski, prezes GKS-u.