Orzeł Mokre mistrzem powiatu

Wiceliderzy klasy A w pobitym polu pozostawili nawet IV-ligowców z Łazisk Górnych.


Najlepszym zespołem X Mistrzostw Powiatu Mikołowskiego imienia Andrzeja Chrószcza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Prezesa KS Polonia Łaziska Górne okazał się niepodziewanie Orzeł Mokre.

Zespół, który po rundzie jesiennej plasuje się na drugim miejscu w klasie A Podokręgu Katowice od początku do końca imponował koncentracją. Podopieczni Damiana Krajanowskiego rywalizację w 5-zespołowej grupie rozpoczęli od zwycięstwa 1:0 z juniorami Polonii Łaziska Górne, a następnie wygrali: 4:0 wygrali z LKS-em Gardawice, 4:1 z LKS-em Woszczyce i 5:1 z faworytem turnieju Polonią I, czyli drużyną złożoną z najbardziej doświadczonych piłkarzy lidera II Grupy IV ligi.

Po tym triumfalnym przemarszu przez eliminacje zespół z Mokrego w półfinale napotkał Fortunę Wyry. Po meczu zakończonym remisem 2:2, dopiero zwycięstwo 2:0 w rzutach karnych, zadecydowały o awansie Orła do finału. W nim zmierzył się on z Polonią II. Po bezbramkowym remisie z motorami napędowymi IV-ligowców wygrał w karnych 3:1 i odebrał od prezesa Polonii Łaziska Górne Mariusza Respondka oraz Marii Chrószczowej, wdowy po patronie turnieju i jego pomysłodawcy, najbardziej okazały puchar. Ponadto indywidualne wyróżnienia otrzymali: najlepszy bramkarz Mateusz Pająk z Fortuny Wyry, najlepszy strzelec Daniel Książek z Orła Mokre autor 6 goli oraz MVP Nikolas Wróblewski z Polonii II.

– Cieszę się, że zrobiliśmy niespodziankę i jestem pozytywnie zaskoczony – podsumował turniej Damian Krajanowski. – Chłopaki zapisali się historii tych co roku rozgrywanych mistrzostw. Najważniejsze jednak, że mogli popracować i zaliczyć mocną jednostkę treningową, bo mecze trwały po 12 minut więc mieli sporo biegania. Wyróżnić można wszystkich od młodego Łukasza Wawrzynka zaczynając, a na najlepszym strzelcu turnieju Danielu Książku kończąc. Zaczęliśmy tegoroczne treningi 24 stycznia i nie ukrywamy, że mierzymy w awans do klasy okręgowej. Pozycję wyjściową mamy dobrą, bo jesteśmy z Uranią Ruda Śląska w pierwszej dwójce – premiowanej awansem, a trzecia w tabeli Gwiazda Ruda Śląska ma do nas 8 punktów straty. Mam więc nadzieję, że po takim udanym początku roku także runda wiosenna będzie przebiegać po naszej myśli.


Orzeł Mokre – Polonia II Łaziska Górne 0:0 w karnych 3:1

Karne: 1:0 – Piecha, Wróblewski (obronił Cieśliński), 2:0 – Książek, 2:1 – Osiecki, 3:1 – Cioch.

Sędziowali: Mateusz Konieczny i Rafał Kalinowski.

ORZEŁ: Cieśliński; Piecha, Skrobek, Cioch, Książek oraz Janoszka, Iwański, Szulc, Wawrzynek. Trener Damian Krajanowski.

POLONIA II: Topór; Rutkowski, Staniucha, Wróblewski, Waśkiewicz oraz Połczyk, Nowak, Buchczik, Osiecki. Trener Piotr Mrozek.

Pozostałe miejsca zajęły: 3. Fortuna Wyry, 4. LKS Woszczyce, 5. Polonia Łaziska Górne, 6. Kamionka Mikołów, 7. Gwarek Ornontowice, 8. LKS Gardawice, 9. Juniorzy Polonii Łaziska Górne, 10. Strażak Mikołów.


Fot. Dorota Dusik