Ostatni sprawdzian przed EURO

Dla biało-czerwonych zawody w Hiszpanii były ostatnim sprawdzianem formy przed rozpoczynającymi się w czwartek mistrzostwami Europy we Francji. Już w piątek Polki zmierzą się w Nantes z Serbkami w swym pierwszym meczu w ramach EHF EURO 2018.

W pierwszym meczu biało-czerwone przegrały z gospodyniami imprezy. Obie drużyny w swojej historii zmierzyły się ze sobą pięciokrotnie i nasze zawodniczki nigdy nie wygrały. I tym razem nie sprostały Hiszpankom ulegając im sześcioma bramkami. Lepiej powiodło się naszym zawodniczkom w drugim pojedynku. Polki i Brazylijki grały na wyrównanym poziomie przez większość spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem biało-czerwonych. W drugiej podopieczne Krowickiego konsekwentnie „odskakiwały” rywalkom – było m.in. 19:17 i 23:20. W końcowych fragmentach były znacznie skuteczniejsze od rywalek i wypracowały sześciobramkowe zwycięstwo.

Na zakończenie imprezy Polki zmierzyły się z Niemkami i wydawało się, że odniosą kolejne zwycięstwo, bowiem w drugiej połowie prowadziły nawet czterem bramkami. W końcówce straciły jednak cztery bramki z rzędu, nasze rywalki wyszły na 55 sekund przed końcem na prowadzenie 26:25. Trener Leszek Krowicki poprosił o czas, a na 10 sekund przed ostatnim gwizdkiem wyrównała ze skrzydła Aneta Łabuda. Niestety, równą z końcową syreną padła decydująca bramka dla Niemek.

Wyniki turnieju: Brazylia – Niemcy 20:19 (9:8), Hiszpania – Polska 23:16 (13:9), Hiszpania – Niemcy 22:20 (11:11), Polska – Brazylia 32:26 (14:13).