Ostatni sprawdzian przed ligą w Częstochowie

MKS Będzin, GKS Katowice, Stal Nysa oraz gospodarze, Exact Systems Norwid Częstochowa, rozegrają dwudniowy turniej o Puchar „Zielonej energii” w Częstochowie, który dla pierwszych trzech zespołów będzie ostatnim sprawdzianem przed inauguracją PlusLigi.


– Kibice w naszym mieście zasługują, by zobaczyć w akcji drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej – mówi trener gospodarzy, Piotr Lebioda. – Przymiarki robiliśmy już zimą, ale sytuacja zdrowotna pokrzyżowała nam plany. Na szczęście nie do końca i garstka kibiców będzie (ok. 60-80 – przyp. red.) mogła zobaczyć w akcji wielu reprezentantów kraju.

Dla mnie i zespołu to doskonała okazja zobaczyć ile nam brakuje do PlusLigi. W mieście jest tęsknota za rywalizacją na najwyższym poziomie. Gra z takimi renomowanymi drużynami to również nobilitacja dla naszych młodych siatkarzy, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności i próbują się przymierzać do gry w silniejszych zespołach.

Siatkarze GKS-u Katowice w ostatnim okresie mieli perturbacje związane z różnymi drobnymi czy większymi urazami. Na tę chwilę tylko Adrian Buchowski odrabia zaległości treningowe związane z kontuzją stawu skokowego. Jakub Jarosz, kapitan zespołu, oraz libero Dustin Watten już trenowali z zespołem w pełnym wymiarze.


Czytaj jeszcze: Na dobre i złe z drużyną

– Dla mnie najważniejsze, by cała drużyna miała okazję zaprezentować swoje umiejętności i była przygotowana do inauguracji w Suwałkach – informuje trener GKS-u, Grzegorz Słaby.

– Ostatnio na treningach różnie z tym bywało i nie mieliśmy okazji w komplecie trenować oraz przeprowadzić gry 6 na 6. Trochę nam tego brakuje, zaś teraz będziemy mieli okazję nadrobić te zaległości. Dobrze się stało, że ostatnie dwa mecze kontrolne z Lubinem oraz Nysą wygraliśmy i to wyraźnie, co wszystkich nas podbudowało. Mam nadzieję, że również dobrze wypadniemy w Częstochowie. Po tym będzie lekki szlif i jedziemy do Suwałk.

W Częstochowie kibice już kilka lat nie widzieli w akcji zespołów grających w PlusLidze i teraz będzie okazja, ale tylko dla nielicznych.


Program turnieju

Piątek (4.09.): Stal Nysa – MKS Będzin (16.00), Exact Systems Norwid Częstochowa – GKS Katowice (18.30).

Sobota (5.09.): mecz o 3. miejsce (12.00), finał (14.30).

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus