Outsider najszybszy (w przygotowaniach)

Trener Warty Gorzów Wielkopolski Mateusz Konefał zaprosił na treningi 4 zawodników Budowlanych Murzynowo, których prowadził jesienią.


Najwcześniej ze wszystkich trzecioligowców przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła Warta Gorzów Wielkopolski. Trener Mateusz Konefał pierwszy trening zarządził we wtorek, 4 stycznia. Na zajęciach pojawiło się kilku nowych zawodników, w tym czterech graczy z występujących w IV lidze Budowlanych Murzynowo, czyli drużyny, którą jesienią prowadził trener Konefał. Trenował również 25-letni obrońca Adrian Bielawski, który przez cała rundę jesienną leczył kontuzję.

Z klubem rozstał się natomiast Wiktor Nahrebecki, który rozwiązał z Wartą umowę za porozumieniem stron. 22-letni pomocnik występował w zespole z Gorzowa Wielkopolskiego tylko pół roku. Zagrał we wszystkich (!) meczach ligowych tego sezonu, za każdym razem wychodząc na boisko w podstawowej jedenastce. Spędził na boisku 1471 minut.

Nahrebecki jest wychowankiem Gryfu Świdnica, grał w zespole juniorów Zagłębia Lubin, potem w rezerwach „miedziowych” (rozegrał 30 meczów w III lidze). Kolejne dwa sezony był zawodnikiem III-ligowej Foto-Higieny Błyskawicy Gać, skąd latem ubiegłego roku trafił do Warty Gorzów Wielkopolski.

W zimowym okresie przygotowawczym podopieczni trenera Mateusza Konowała rozegrają osiem meczów kontrolnych. Sparingpartnerami Warty będą: KP Chemik Police (22,01, w Gorzowie), Chrobry Głogów (26.01, w Głogowie), Błękitni Stargard (29.01, w Stargardzie), Kotwica Kołobrzeg (5.02, w Kołobrzegu), Polonia Środa Wielkopolska (12.02, w Gorzowie),

Biali Sądów (19.02, w Gorzowie), Polski Cukier Kluczevia Stargard (26.02, w Stargardzie) i Dąb Sława-Przybyszów (5.03, w Gorzowie).


Na zdjęciu: Piłkarze Warty Gorzów Wielkopolski mieli krótsze urlopy niż konkurenci.

Fot. facebook.com/wartagorzow/