Pamiętasz, była jesień…

W rundzie jesiennej, dokładnie 26 października ubiegłego roku, jedenastki GKS-u 1962 Jastrzębie i Olimpii Grudziądz po raz pierwszy zmierzyły się ze sobą na poziomie I ligi.

Prowadzeni wówczas przez trenera Jarosława Skrobacza jastrzębianie pokonali przeciwnika 2:0 i była to ich trzecia wygrana z rzędu, bo wcześniej pokonali 2:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała i 1:0 Wigry Suwałki.

W czwartkowym spotkaniu w Grudziądzu zabraknie wielu aktorów uczestniczących w tamtym spektaklu. Bardzo duże zmiany zaszły w ekipie Olimpii, bo zimą kilku zawodników zmieniło pracodawcę. Do Lechii Gdańsk przeniósł się Afgańczyk Omran Haydary, Robert Ziętarski wylądował w Chojniczance, Omar Monterde trafił do GKS-u Tychy, a Bartosz Nowicki odszedł do Znicza Pruszków. Z powodu czerwonych kartek nie zagrają również Lukasz Duriszka i Elvir Maloku. Słowak

w 95. minucie meczu z GKS-em Bełchatów, już po gwizdku sędziego, odepchnął Marcina Sierczyńskiego i został usunięty z boiska. Albańczyk natomiast w 82. minucie meczu ze Stomilem Olsztyn uderzył przeciwnika i również zawarł znajomość z czerwonym kartonikiem. Na ławce zabraknie też trenera Jacka Trzeciaka, którego z dniem 1 lipca zastąpił duet Selim Benachour i Maciej Patyk.

Czytaj jeszcze: Gorzkie żale

W GKS-ie 1962 Jastrzębie zmiany są mniej drastyczne. Do ŁKS-u Łódź przeniósł się zimą Jakub Wróbel, a z powodu kontuzji nie będzie mógł zagrać Łukasz Norkowski. Na trenerskiej ławce też nastąpiła zmiana – 9 lipca Paweł Ściebiura zastąpił Jarosława Skrobacza.

GKS 1962 Jastrzębie – Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0)

1:0 – Jaroszek, 20 min, 2:0 – Tront, 55 min (karny).

JASTRZĘBIE: Pawełek – Kulawiak, Jaroszek, Szymura, Gojny – Ali (66. Liszka), Mróz, Norkowski, Jadach (79. Skórecki) – Tront – Wróbel (74. K. Adamek). Trener Jarosław SKROBACZ.

OLIMPIA: Sapela – Duriszka, Bogusławski, Wawszczyk, Szywacz – Haydary, Ziętarski, Nowicki] (63. Twarowski), Maloku (82. Monterde) – Handzlik, Criciuma (63. van Haaren). Trener Jacek TRZECIAK.

Sędziował Tomasz Marciniak (Płock). Widzów: 1651. Żółta kartka: Ziętarski.