Paryż, Frankfurt, Nowy Jork… Urlopowicze wracają do Sosnowca

Wstępnym etapem przygotowań do nowego sezonu były badania wydolnościowe przeprowadzone na katowickiej AWF. Przeprowadzono je u pierwszej grupy zawodników. Druga testom poddana zostanie w czwartek. Dopiero potem oficjalnie rozpocznie się letni okres przygotowawczy.

Przy Kresowej, inaczej niż w środę, zamelduje się dzisiaj komplet urlopowiczów. Trener Dariusz Dudek wczoraj o 19.00 wieczorem przesiadał się jeszcze na lotnisku we Frankfurcie. W drodze z Nowego Jorku do Sosnowca był Callum Rzonca, a z Paryża nadciągał Vamara Sanogo.

Na angaż tego ostatniego nadal chrapkę ma kilka klubów nie tylko z polskiej ekstraklasy. Ich wysłannicy kuszą francuskiego snajpera, ale są to wysiłki daremne. Zagłębie dogadało się w jego sprawie z Legią i na mocy tej umowy ciemnoskóry zawodnik spędzi przy Kresowej kolejny rok na wypożyczeniu. Co ważne – w przerwie zimowej warszawianie nie będą mogli po zawodnika sięgnąć bezwarunkowo. Jego ewentualny powrót do stolicy nastąpi więc najwcześniej po zakończeniu sezonu 2018/19, chyba że wcześniej oba kluby zdecydują inaczej.

Sam Sanogo jest zadowolony z perspektywy kolejnych miesięcy spędzonych w Sosnowcu. Odrzucił oferty Wisły Płock i Lechii Gdańsk, zignorował też zakusy ze strony zespołu występującego na bezpośrednim zapleczu francuskiej ekstraklasy. Do prezesa Marcina Jaroszewskiego przysłał SMS-a, w którym podziękował za okazane zaufanie i wyraził radość z faktu, że na boiskach polskiej ekstraklasy będzie mógł zadebiutować w barwach Zagłębia.

W najbliższych dniach poznamy nazwisko pierwszego zawodnika, który wzmocni beniaminka przed startem rundy jesiennej. W sumie do ekipy z Kresowej dołączyć ma 3-4 nowych piłkarzy – po jednym do każdej formacji i ewentualnie bramkarz. Dotychczasowy golkiper numer trzy, Aleksander Kłosek, zostanie wypożyczony do klubu z niższej klasy rozgrywkowej.