Tenis. Paryż został zdobyty!

Iga Świątek wygrała finałowe starcie z Sofią Kenin i wygrała French Open. To największy sukces 19-latki w karierze.

Polak od początku pierwszego seta dyktowała warunki wygrywając pierwsze trzy gemy. Sklasyfikowana na szóstym miejscu w rankingu WTA 21-letnia Kenin nie odpuszczała doprowadzając do wyrównania. Do końca pierwszego seta zawodniczki wymieniały się przewagą, dodatkowo przełamując serwis siebie nawzajem. Ostatecznie wygrała go Polka 6:4.

W drugi set lepiej weszła Amerykanka, jednak Świątek dość szybko odwróciła wynik i gładko wygrała swojego drugiego gema. W trzecim problemy zdrowotne zaczęła mieć Kenin, która musiała opuścić kort. Po kilkuminutowym oczekiwaniu Amerykanka wróciła jednak do walki. Choć Kenin walczyła, to Polka nie dała jej najmniejszych szans i wygrała drugiego seta i cały turniej Rolanda Garrosa. To pierwszy Wielki Szlem dla 19-latki z Warszawy.

Fot: Christophe Saidi/PressFocus.