Zobacz
Do góry

Parzyszek: Szanujemy wynik na Białorusi

– Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do sezonu, czujemy się mocni – mówi Piotr Parzyszek, snajper Piasta Gliwice.

Odczuwa pan niedosyt po remisie 1:1 w Borysowie?
Piotr PARZYSZEK: – Trochę tak, bo mogliśmy wrócić do Gliwic ze zwycięstwem. Ale trzeba pamiętać z kim graliśmy i w jakich rozgrywkach uczestniczymy. Dlatego trzeba szanować i cieszyć się z tego, co udało nam się osiągnąć na wyjeździe. Przed rewanżem wszystko mamy w swoich nogach.

Premierowy gol w europejskich pucharach dla pana smakuje szczególnie?
Piotr PARZYSZEK: – Tak, bo spełniło się jedno z moich marzeń. Nigdy wcześniej nie grałem w pucharach i udało mi się strzelić gola już w pierwszym meczu. Początek sezonu mam bardzo dobry, ale mam też świadomość, że to będzie długi rok i wiele spotkań przede mną. Skupiam się już na kolejnych wyzwaniach.

Parzyszek nadzieją na gole

W poprzednim sezonie głośno mówił pan o swoim celu, jakim miało być strzelenie 10 goli. Udało się dobić do dziewięciu. Teraz też ma pan jakieś bramkowe postanowienie?
Piotr PARZYSZEK: – Postawiłem sobie pewien cel, ale… skupiam się na tym, żeby grać regularnie. To jest najważniejsze!

Z jakimi nastrojami przystąpicie do rewanżowego meczu z BATE? Zanim zagracie w eliminacjach Ligi Mistrzów czeka was jeszcze inny mecz…
Piotr PARZYSZEK: – O rewanżu dopiero będziemy rozmawiać po sobotnim Superpucharze Polski z Lechią. Teraz najważniejsza jest regeneracja po powrocie z Białorusi i przygotowanie do niedzielnego spotkania. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do sezonu, czujemy się mocni. Nie wiem czy będą zmiany w składzie, decyzje podejmie sztab szkoleniowy.  

Bilety na mecz z BATE rozchodzą się w ekspresowym tempie. Komplet widzów przy Okrzei może wam mocno pomóc w awansie do kolejnej rundy?
Piotr PARZYSZEK: – Oczywiście. Liczymy na kibiców i w poprzednim sezonie pokazaliśmy, że przed własną publicznością jesteśmy bardzo mocni. Oby tak było i tym razem.

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Pojedynek kolejki. Ludzie, którym zaufano

  W swoich klubach pracowali w charakterze asystentów, czyt też trenerów rezerw. Teraz, prowadząc pierwsze zespoły, radzą sobie... przeciętnie.

  Jakub Kubielas19 października 2019
 • Gliwicki Pio załatwił Wisłę

  Mistrz Polski rozpędza się z każdą kolejka. Przed dwoma tygodniami Piast pewnie pokonał Legię, a wczoraj nie bez problemów po raz...

  KRIS18 października 2019
 • Wygodny fotel (lidera)

  „Portowcy” dzięki heroicznej obronie w końcówce spotkania wywieźli komplet punktów z Lubina.

  Bogdan Nather18 października 2019
 • W pełnym składzie gotowi na mecz

  Nikt nie narzeka na kontuzje, wszyscy mogą grać. W Zabrzu mobilizacja przed niedzielnym spotkaniem z ostatnim w tabeli ŁKS.

  Michał Zichlarz18 października 2019
 • Podedworny: Nie ma się czym zachwycać

  - Bardzo ważna jest kwestia migracji zawodników, bo za mała jest stabilizacja w zespołach - mówi Zdzisław Podedworny, były trener klubów...

  Kacper Janoszka18 października 2019
 • PKO Ekstraklasa. Wyścig żółwi po tytuł mistrzowski

  Tabela ekstraklasy odpowiada na pytanie, gdzie znajduje się polska piłka. Widać to także po meczach w europejskich pucharach i po rankingu...

  Kacper Janoszka18 października 2019
 • Zaproszenie na kolejkę. Po co są te Akademie?

  Na 12. kolejkę PKO BP Ekstraklasy zaprasza Czesław Boguszewicz, były reprezentant Polski, piłkarz, trener i menedżer Arki Gdynia.

  Michał Zichlarz18 października 2019
 • Dla Piasta to prawdziwie trudny teren

  Po raz dziesiąty piłkarze Piasta powalczą na stadionie przy ul. Reymonta w Krakowie o komplet punktów. W historii spotkań z Wisłą...

  KRIS18 października 2019
 • „Sport” typuje wyniki 12. kolejki ekstraklasy!

  Zobacz, jak eksperci „Sportu” typują wyniki meczów 12. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

  Redakcja17 października 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com