„Pasy” wygrywają w Radomiu

Cracovia wygrywa z Radomiakiem 2:0 i na koncie ma już 17 punktów. Gospodarze przez prawie całą II połowę grali w dziesiątkę.

Radomiak nie przypominał w piątek drużyny, która kilka dni temu pokonała uczestnika Ligi Mistrzów Szachtara Donieck. To nastawiona na grą z kontry Cracovia szybko objęła prowadzenie. Całą robotę w ataku zrobił będący ostatnio w dobrej formie reprezentant Finlandii Benjamin Kallman, który wygrał fizyczny i biegowy pojedynek z o głowę wyższym Pedro Justiniano, dograł do środka, a tam najlepiej znalazł się Jakub Myszor. Dla młodzieżowego reprezentanta Polski było to pierwsze trafienie w lidze od kwietnia, kiedy to trafił w wygranym 1:0 meczu w… Radomiu. Dodajmy, że pokonał debiutującego w ekstraklasie 19-letniego Jakuba Ojrzyńskiego.

Pod koniec I połowy Myszor ponownie mógł pokonać bramkarza Radomiaka, kiedy na mokrej murawie uderzał z pierwszej piłki, ale tym razem bramkarz „Zielonych” był na miejscu. W 45 minucie z dystansu w poprzeczkę uderzył jeszcze Jakub Jugas. Prowadzenie „Pasów” było zasłużone.

W 55 minucie grający slaby mecz Justiniano kopnął rozpędzonego Myszora i od prowadzącego mecz Damiana Sylwestrzaka zobaczył czerwoną kartkę. Grający w dziesiątkę gospodarze grali lepiej niż w jedenastkę. W 65 minucie szansę miał doświadczony Luis Machado, ale fatalnie przestrzelił. Zaraz potem Portugalczyk zmarnował kolejną znakomitą okazję. W tej sytuacji klasę pokazał Karol Niemczycki, który popisał się znakomitą interwencją.

W 73 minucie było po meczu. Kolejną bardzo dobrą akcję przeprowadził najlepszy na murawie Kallman. Zagrał „klepkę” z rezerwowym Otarem Kakabadze i nie dał szans mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów młodemu Ojrzyńskiemu. Drużyna prowadzona przez Jacka Zielińskiego wygrała dzisiaj swój piąty mecz w tym sezonie, na koncie ma 17 punktów i jest w czołówce tabeli.

Radomiak – Cracovia 0:2 (0:1)

0:1 – Myszor (21.), 0:2 – Kallman (73.)

RADOMIAK: Ojrzyński – Grzybek, Justiniano, Rossi, Abramowicz (76. Pik)– Luizao (60. Cichocki), Cele, Nascimento (46. Alves), Leandro  (60. Pawłowski) – Machado (76. Semedo), Maurides. Trener Mariusz LEWANDOWSKI.

CRACOVIA: Niemczycki – Rapa, Jugas, Ghița, Rodin, Siplak – Knap (65. Loshaj), Oshima, Myszor (65. Kakabadze) – Kallman (90+3. Strózik), Makuch (76. Jaroszyński). Trener Jacek ZIELIŃSKI.

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów: 2642. Żółte kartki: Nascimento, Machado – Oshima, Makuch, Jugas, Rapa, Loshaj, Siplak. Czerwona kartka: Justiniano (55.)