Paweł Bochniewicz podpisał kontrakt z SC Heerenveen!

Tak jak przewidywaliśmy Paweł Bochniewicz przestał być zawodnikiem Górnika Zabrze. W czwartek podpisał kontrakt z SC Heerenveen. To transfer definitywny.


Paweł Bochniewicz reprezentował barwy Górnika od stycznia 2018 roku. Został wtedy wypożyczony z włoskiego Udinese Calcio.

Na boisku szybko pokazał swoje umiejętności i wartość zawodnika. To zaowocowało stałym miejscem w pierwszej drużynie Marcina Brosza. Dało to efekt rozgranych 92 meczów na poziomie ekstraklasy, w których Bochniewicz strzelił 4 bramki. W Pucharze Polski w koszulce Górnika Zabrze zagrał w 9. spotkaniach strzelając 1 bramkę.

– Dziękujemy Pawłowi za ponad dwa i pół roku w Górniku. Wszyscy doskonale wiemy, jak wielki miał on udział w budowaniu drużyny i jaką rolę odegrał między innymi w sezonie zakończonym awansem do kwalifikacji do Ligi Europy – powiedział na stronie klubowej Dariusz Czernik, prezes Górnika.

– Jesteśmy mu wdzięczni za wzorową postawę na boisku i poza nim. Paweł, jako rodowity dębiczanin i wychowanek Wisłoki od zawsze sympatyzował z Górnikiem i jest u nas zawsze bardzo mile widziany – dodał Czernik.

Nie wiadomo za jaką kwotę holenderski klub kupił Bochniewicza. Wcześniej mówiło się o 1.2 mln euro z gwarancją 10 proc. od następnego transferu.

SC Heerenveen to były wicemistrz Holandii (sezon 1999/2000) i zdobywca krajowego pucharu (sezon 2008/2009, czyli ligowy średniak.

Fot. gornikzabrze.pl

Komentarze