Idą zmiany w GTK Gliwice. Będzie nowy trener

Paweł Turkiewicz przejął GTK Gliwice w grudniu 2015 roku, kiedy zespół występował jeszcze w I lidze. Już w drugim roku pracy udało się awansować do ekstraklasy. Szkoleniowiec podpisał wówczas 3-letni kontrakt i rozpoczął misję budowy zespołu na miarę rywalizacji z najlepszymi. 

Początek kolejnego sezonu nie był najłatwiejszy. GTK Gliwice pierwsze 8 meczów musiał rozegrać na wyjeździe, ale w 5. kolejce nadeszło pierwsze historyczne zwycięstwo w ekstraklasie. Ostatecznie udało się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W kolejnym sezonie drużyna została kompletnie przebudowana, a GTK Gliwice wzięło udział w rozgrywkach Alpe Adria Cup. Z dużym powodzeniem, bo zespół zakończył rywalizację dopiero w półfinale, uznając w dwumeczu wyższość późniejszego triumfatora, węgierskiego Egis Kormend.

W przedwcześnie zakończonym sezonie GTK uplasowało się po rozegraniu 22 spotkań z bilansem 7 zwycięstw i 15 porażek na 13. pozycji. Zarząd po ocenie sezonu podjął decyzję o nie przedłużaniu kontraktu z dotychczasowym szkoleniowcem.

Paweł Turkiewicz – po Igorze Milicicu z Anwilu Włocławek – był najdłużej pracującym trenerem z jednym klubem wśród obecnych zespołów Energa Basket Ligi. Gliwiczan prowadził od 11 grudnia 2015 roku.

źródło: gtk.gliwice.pl


Zobacz jeszcze: Rozmowa z Kacprem Radwańskim. „To prezent na Boże Narodzenie”


Komentarze