Pełen spokój „Niebieskich”

Zawodniczki chorzowskiego Ruchu miały świadomość, że tylko zwycięstwo za 3 punkty w wyjazdowym meczu 19. kolejki z SPR-em Olkusz zagwarantuje im zwycięstwo w grupie B i spokój przed turniejem barażowym o awans do PGNiG Superligi.

Choć nie był to najlepszy występ „Niebieskich” – młody i ambitny zespół Marcia Księżyka, byłego szkoleniowca Ruchu, w 44 minucie wyrównał na 19:19, a 6 minut później remisował 22:22 – okazał się zwycięski 28:24 (14:10). O wygranej drużyny Jarosława Knopika zadecydowała m.in. skuteczność Natalii Stokowiec.

Prawoskrzydłowa trafiła do siatki 8-krotnie, a poza nią uczyniły to: Natalia Kolonko (4), Marcelina Polańska (5), Natalia Sytenka (2), Natalia Doktoryczyk (2), Karolina Jasinowska (2), Paula Masiuda (2), Katarzyna Wilczek (1), Sabina Radlak (1) i Polina Masałowa (1).

W sobotę (17.00) przed Ruchem ostatni mecz sezonu zasadniczego, w którym podejmą Dziewiątkę Legnica. Będzie to rewanż za jedyną porażkę (28:30), jakiej doznał w tym sezonie, ale jego zawodniczki myślami już mogą być przy „turnieju mistrzyń”, w którym zmierzą się z MKS-em Gniezno i Varsovią lub AZS-em AWF Warszawa. Wczoraj ZPRP ustalił, że kwestia awansu do elity rozstrzygnie się w dniach 3-5 czerwca w Brodnicy.

Na zdjęciu: Natalia Stokowiec w ostatnim meczu była niemal bezbłędna.