Pełna kontrola „srebrnego” Rakowa Częstochowa

Podopieczni Marka Papszuna pożegnali się z sezonem 2021/22 wysokim zwycięstwem nad Lechią. Dzięki temu zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski.

Częstochowianie weszli w spotkanie bardzo dobrze. Po 10 minutach prowadzili z Lechią. Autorem trafienia został Ivan Lopez. Hiszpan na tym nie poprzestał. Potrzebował dwóch minut, aby podwyższyć prowadzenie. Częstochowianie bardzo szybko ustawili spotkanie pod siebie. Choć Lechia ostro, momentami nawet brutalnie, tak Raków piłkarsko był lepszą ekipą.

Zespól z Gdańska miał też swoje sytuacje na zdobycie gola. Próbował między innymi Maciej Gajos z rzutu wolnego, jednak jego strzał przerzucił nad poprzeczką bramkarz Rakowa. Vladan Kovaczević miał jeszcze jedną dobrą interwencję, jednak zdecydowanie więcej miał ich Michał Buchalik. Kilka razy musiał zatrzymać ataki rywali, między innymi odbił piłkę z linii bramkowej. Nie zmienia to jednak faktu, że częstochowianie byli zespołem lepszym.

Druga połowa była zdecydowanie mniej atrakcyjna w porównaniu do pierwszej. Na boisku nie działo się zbyt wiele aż do 67 minuty. Wówczas dobrym uderzeniem popisał się Vladislavs Gutkovskis, który na murawie pojawił się w przerwie zmieniając Sebastiana Musiolika.

Wynik spotkania był już tak pewny, że szkoleniowiec Rakowa zdecydował się wprowadzić na boisko Lukę Gagnidze, dla którego był to debiut w czerwono-niebieskich barwach. Częstochowianie mieli jeszcze kilka okazji, aby podwyższyć prowadzenie, jednak ich nie wykorzystali. Raków pewnie pokonał Lechię i zapewnił sobie wicemistrzostwo Polski.

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk 3:0 (2:0)

1:0 – Lopez, 10 min (asysta Wdowiak), 2:0 – Lopez, 12 min (asysta Tudor), 3:0 – Gutkovskis, 67 min (asysta )

RAKÓW: Kovaczević – Petraszek, Rundić, Arsenić (62. Długosz) – Tudor, Lederman (79. Gwilia), Papanikolaou (85. Sapała), Kun – Wdowiak (79. Gagnidze), Musiolik (46. Gutkovskis), Lopez. Trener: Marek PAPSZUN.

LECHIA: Buchalik – Cessay, Tobers, Malocza, Conrado – Gajos, Kałuziński (71. Koperski), Kryeziu (46. Biegański) – Durmus (46. Sezonienko), Terrazzino (60. Clemens), Zwoliński (60. Paxiao) Trener: Tomasz KACZMAREK

Sędziował Damian Sylwestrzak (Wrocław). Żółte kartki: Tudor – Conrado, Biegański, Malocza.