Pestka wystarczył

W porównaniu do zwycięskiego meczu z Odrą Opole (3:1) trener GKS-u Jastrzębie Jarosław Skrobacz w spotkaniu z Chrobrym dokonał tylko jednej zmiany w wyjściowej jedenastce. Miejsce pauzującego za nadmiar żółtych kartek stopera Kamila Szymury zajął defensywny pomocnik, Bartosz Jaroszek. Ten wariant był sprawdzany w zimowych potyczkach sparingowych, więc taki układ personalny na środku obrony dla nikogo nie był zaskoczeniem.

Pierwsze minuty spotkania należało do gości, którzy w 13 minucie zmarnowali wyśmienitą okazję do zdobycia gola. Jakub Wróbel idealnie obsłużył Kamila Adamka, który w sytuacji sam na sam z Mateuszem Abramowiczem przelobował bramkarza Chrobrego, lecz nie trafił piłką w światło bramki! Potem, w krótkim odstępie czasu, to goście wrócili z „dalekiej podróży”. W 27 minucie bramkarz jastrzębian Hubert Gostomski obronił strzał Bartosza Machaja z pięciu metrów. To była sytuacja z gatunku stuprocentowych. Dwie minuty później gościom dopisało szczęście, bo Szymon Drewniak stojąc przed pustą bramką chybił celu z kilku metrów!

W przerwie szkoleniowiec GKS-u, nie do końca zadowolony z poczynań swoich podopiecznych, dokonał dwóch korekt w składzie. Miejsce skrzydłowego Krzysztofa Gancarczyka zajął Patryk Skórecki, zaś chaotycznie grającego Kamila Adamka zastąpił Marek Mróz. Był to debiut zawodnika pozyskanego z Lecha Poznań w zespole z Jastrzębia. Minęło zaledwie 10 minut drugiej części spotkania, gdy gospodarze dopięli celu. Lewy obrońca Kamil Pestka zaskoczył Gostomskiego strzałem w krótki róg. Potem jastrzębianie mimo ambitnej pogoni nie zdołali zniwelować tej straty i musieli obejść się smakiem. Za tydzień piłkarze GKS-u będą mieli okazję do rehabilitacji w derbowym pojedynku z „imiennikiem” z Katowic.

Chrobry Głogów – GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (0:0)

1:0 – Pestka, 55 min.

CHROBRY: Abramowicz – Ratajczak, Stolc, Michalec, Pestka – R. Mandrysz, Drewniak – B. Machaj (79. Sędziak), M. Machaj, Zejdler – Lebedyński (74. Kowalczyk). Trener Grzegorz NICIŃSKI.

GKS 1962: Gostomski – Kulawiak, Wolniewicz, Jaroszek, Gojny – Jadach, Spychała (75. Żak), Tront, K. Gancarczyk (46. Skórecki) – K. Adamek (46. Mróz), J. Wróbel. Trener Jarosław SKROBACZ.

Sędziował Paweł Malec (Łódź). Żółte kartki: Ratajczak – K. Gancarczyk, Spychała, Kulawiak, Żak.

Na zdjęciu: W Głogowie piłkarze GKS-u Jastrzębie musieli pogodzić się z porażką.