Pewna wygrana Górnika

Kolejny mecz i kolejna wygrana zabrzan. W I rundzie Pucharu Polski zabrzanie pokonali dzisiaj u siebie Radomiaka 2:0.

Jak zabrzanie, tak i goście z Radomia zagrali dzisiaj w mocno zmienionym zestawieniu. Szkoleniowcy obu klubów dali szansę pograć zawodnikom, którzy w bieżących rozgrywkach albo jeszcze w ogóle nie grali, albo bardzo mało.

„Górnicy” od początku przeważali i atakowali, ale dobrych sytuacji nie wykorzystywali napastnicy, Vamara Sanogo i David Tosevski. W końcu jednak ten drugi trafił do siatki wykorzystując fatalny błąd Mateusza Grudzińskiego, który skierował piłkę w kierunku swojej bramki. Macedończyk dopadł do niej i z najbliższej odległości skierował ją do siatki, zdobywając swojego pierwszego gola w pierwszym występie. Po przerwie Tosevskiego na boisku zastąpił Lukas Podolski.

W drugiej połowie Radomiak starał się odrobić straty, aktywny był rezerwowy Luis Machado, ale bez efektu. W końcówce swojego gola zdobył rezerwowy dzisiaj Jesus Jimenez. W końcówce kilka okazji miał jeszcze Piotr Krawczyk, ale nie udało mu się skierować piłki do siatki. Górnik pewnie wygrał i awansował do kolejnej fazy pucharowych rozgrywek.

Górnik Zabrze – Radomiak Radom 2:0 (1:0)

1:0 – Tosevski, 38 min, 2:0 – Jimenez, 81 min

Górnik: Bielica – Szymański, Janicki, Gryszkiewicz – Pawłowski, Bainovic (70. Kubica), Mvondo (88. Dziedzic), Wojtuszek (70. Krawczyk), Cholewiak – Tosevski (46. Podolski), Sanogo (65. Jimenez). Trener Jan URBAN.

Radomiak: Kochalski – Bogusz, Cichocki, Bodzioch, Grudziński – D. Sokół (61. Machado), Karwot, Matos (82. Nowakowski), Rondon – Maurides (46. Angielski), Radecki (46. Kozak). Trener Dariusz BANASIK.

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 3318.