Pewne zwycięstwo GKS-u Tychy

Do przerwy goście prowadzili 1:0 po golu Mańki. Wykorzystał on dynamiczne wejście Monterde w pole karne i wycofanie piłki na 6. metr.

Druga połowa przyniosła rzut karny dla GKS-u, który wykorzystał Mateusz Piątkowski. Zaledwie trzy minuty później Omar Monterde fantastycznie wykończył kolejną akcję swojego zespołu i stało się oczywistością, że to goście zdobędą komplet punktów.

Garbarnia strzeliła w końcówce meczu honorowego gola. A dokładnie rzecz ujmując zrobił to Sebastian Steblecki, który niefortunnie interweniował przy wrzutce przeciwnika.

Tym samym piłkarze GKS-u Tychy zmazali plamę z poprzedniego spotkania, w którym przegrali ze Stomilem Olsztyn 0:2. W następnej kolejce zagrają przed własną publicznością ze Stalą Mielec.

Garbarnia Kraków – GKS Tychy 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Maciej Mańka (11-głową), 0:2 Mateusz Piątkowski (64-karny), 0:3 Omar Monterde (67), 1:3 Sebastian Steblecki (88-samobójcza).

Żółta kartka – Garbarnia Kraków: Przemysław Lech, Marcin Cabaj. GKS Tychy: Marcin Biernat.

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Widzów 390.