Pewne zwycięstwo Portowców

Pogoń Szczecin nie przegrała od pięciu spotkań. Tym razem nie dała szans Bruk-Betowi Termalice. Kolejnego gola do swojego konta dopisał Kamil Grosicki.

Wspomniany 33-latek otworzył wynik spotkania. Wykorzystał podanie Jeana Carlosa i pokonał Tomasza Loskę. Kilka minut później prowadzenie podwyższył Jakub Bartkowski. Ten skorzystał z zagrania Kacpra Kozłowskiego.

Pogoń na przerwę nie zeszła jednak z czystym kontem. W 29 minucie rzut karny na bramkę zamienił Piotr Wlazło. Dawało to nadzieję gospodarzom na pozytywny wynik spotkania. Jednak niedługo po przerwie jeden z sędzia podyktował rzut karny dla Pogoni. Sebastian Kowalczyk się nie pomylił i zamknął wynik spotkania.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Pogoń Szczecin 1:3 (1:2)

0:1 – Grosicki, 10 min, 0:2 – Bartkowski, 24 min, 1:2 – Wlazło, 31 min (rzut karny), 1:3 – Kowalczyk, 56 min (rzut karny)

BRUK-BET: Loska – Kukułowicz (67. Grabowski), Biedrzycki, Tekijaszki, Grzybek – Wlazło, Sztefanik (86. Orzechowski), Hubinek – Gergel (67. Bonecki), Śpiewak (75. Zeman), Meszanović. Trener Mariusz LEWANDOWSKI.

POGOŃ: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Machado (75. Stolarski) – Carlos (75. Drygas), Kozłowski (75. Łęgowski), Dąbrowski, Kowalczyk, Grosicki (75. Parzyszek) – Zahović (61. Kucharczyk). Trener Kosta RUNJAIĆ.

Sędziował Łukasz Kuźma (Białystok). Żółte kartki: Wlazło, Kukułowicz – Carlos, Drygas, Stolarski.