PGNiG Superliga kobiet. Chorzowianki powalczyły…

Na inaugurację 12. serii piłkarki ręczne Ruchu Chorzów stawiły w Lubinie opór liderowi. Przez moment zapachniało nawet niespodzianką, gdy w 33 minucie remisowały z Zagłębiem 18:18. Ostatecznie przegrały jednak 29:36.

Początek był w wykonaniu „Niebieskich” słaby; przy stanie 3:9 trener Marcin Księżyk poprosił o czas i w końcu Ruch doszedł do głosu i na przerwę było tylko minus 3. Na początku drugiej odsłony dwa razy Monikę Wąż pokonała Viktoria Tyszczak, a na 18:18 trafiła Aleksandra Sójka. Zapachniało niespodzianką!

Trener Zagłębia Bożena Karkut poprosiła o przerwę. Minuta pomogła „miedziowym”, które złapały rytm i odzyskały prowadzenie. Lubinianki podwyższyły obronę, między słupki wróciła Monika Maliczkiewicz, która zaczęła zatrzymywać „Niebieskie”. A Kinga Grzyb nie myliła się z rzutów karnych (8 bramek, z czego 5 z 7. metra).

W 48 min – po dwóch bramkach Żanety Lipok – Ruch przegrywał 24:28 i mógł jeszcze liczyć na jakąś szarżę w końcówce. Jednak miejscowe realizowały swój plan, umacniając się na czele tabeli.

Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 36:29 (18:15)

ZAGŁĘBIE: Wąż, Maliczkiewicz – Stanisławczyk 5, Grzyb 8, Hartman 2, Kurdzielewicz 2, Górna 3, Drabik, Galińska 2, Zawistowska 6, Kochaniak 5, Noga, Belmas 1, Świerżewska 1, Milojević 1. Kary 14 min. Trener Bożena KARKUT.

RUCH: K. Gryczewska, Bednarek, Chojnacka – Waloń, Jasinowska 1, Polańska 7/1, Wilczek 6/5, Jaroszewska 2, Tyszczak 4, Piotrkowska, Doktorczyk, Lipok 4, Sójka 3, Grabińska 1, Stokowiec 1. Kary 10 min. Trener Marcin KSIĘŻYK.

Sędziowali: Andrzej Gratunik (Zielona Góra), Mariusz Wołowicz (Wtórek).

* 8. spadek do I ligi

Pozostałe z 12. serii – 23.01.: Start Elbląg – Piotrcovia Piotrków Tryb. (13.45); 24.01.: Eurobud JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce (18.00); 26.01.: MKS Perła Lublin – Młyny Stoisław Koszalin (18.00).