PHL: Cracovia lepsza po dogrywce

Fiński napastnik Emil Oksanen został bohaterem „Pasów”. Strzelił oba gole, w tym decydującego w dogrywce, i „Pasy” prowadzą w serii 3:1.

Torunianie, podobnie, jak w sobotę, objęli prowadzenie. Za sprawą Pawła Nowożyłowa i tym razem utrzymali je dłużej, bo przez niemal 40 minut. Znakomicie bronił bowiem Anton Svensson, którego dopiero w trzeciej tercji pokonał Emil Oksanen, i doprowadził do dogrywki. Ten sam zawodnik przesądził o losach spotkania, a dodatkowy czas gry potrwał zaledwie 74 sekundy. Cracovia spełniła swoje założenie, bo zespół Rudolfa Rohaczka chciał wygrać oba mecze u siebie. Piąte spotkanie, przy prowadzeniu „Pasów” 3:1 w serii do czterech zwycięstw, rozegrane zostanie w Toruniu w najbliższą środę.

COMARCH Cracovia – Energa Toruń 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0)

0:1 – Nowożyłow – Kozłow (10:09), 1:1 – Oksanen – Doherty – Tiala (50:01), 2:1 – Oksanen – Kostromitin (61:14).

Sędziowali Krzysztof Kozłowski i Robert Długi oraz Dariusz Pobożniak – Mateusz Kucharewicz.

CRACOVIA: Pieriewozczikow; Ignatowicz (2) – Dudasz, Sołowiow – Kostromitin, Doherty – Gutwald, Szaur (2) – Gula; Csamango – Welsh – Brynkus, Tiala – Nemec – Oksanen, Kapica (4) – Goodwin – Murphy, Franek (2) – Jeżek (2) – Nejezchleb. [Trener] Rudolf ROHACZEK.
ENERGA: Svensson; Orłow – Kozłow, Jaworski – Szkodienko (2), Kuzniecow – Smirnow (2), Olszewski – Gusevas; Serguszkin – Fieofanow – Nowożyłow, Szabanow – Czwanczikow (2) – Bondaruk (2), Jaakola – K. Kalinowski – Elomaa, Osipow – Rożkow (2) – Dołęga. [Trener] Jurij CZUCH.
Kary: Cracovia – 12 min, Toruń –10 min.