Piast Gliwice. Delikatna poprawa

Po porażce 1:4 w pierwszym sparingu na tureckiej ziemi, w drugim meczu kontrolnym Piast zremisował 1:1 z 7. drużyną serbskiej ekstraklasy – FK Radniczki.

Podobieństw do meczu kontrolnego z macedońską Shkendiją Tetowo jednak kilka było. Po pierwsze, lepsza w wykonaniu gliwiczan była I połowa. Nie tylko ze względu na gola kapitana Jakuba Czerwińskiego, ale też i innych szans na kolejne bramki. Nowy napastnik Rauno Sappinen, który już zaliczył dwa gole w sparingu z Goczałkowicami, dwukrotnie otrzymywał dobre prostopadłe podania, ale ich nie wykorzystał.

Najpierw przegrał pojedynek z bramkarzem, a potem dał się zablokować. Gdyby reprezentant Estonii wykorzystał choć jedną szansę, Piast prowadziłby 2:0. Zamiast tego do przerwy było tylko skromne prowadzenie, którego nie udało się utrzymać do końca meczu.

Sztab szkoleniowy gliwiczan znów zdecydował się na zmianę całej jedenastki i wypróbowanie piłkarzy na innych pozycjach. Słowak Tomasz Huk zamiast na środku obrony grał w pomocy, pełniąc rolę defensywnego pomocnika. W porównaniu do pierwszego sparingu po przerwie w bramce gliwiczan Frantiszka Placha zastąpił Karol Szymański, a nie Jakub Szmatula. I rezerwowy golkiper popełnił błąd, który kosztował śląski zespół utratę gola.

Po strzale z rzutu wolnego golkiper Piasta myślał, że piłka przeleci obok słupka i wypadnie za linię bramkową. Tak się nie stało, a futbolówka wpadła do siatki. W końcówce meczu jedna i druga drużyna chciała zdobyć bramkę, ale klarownych okazji brakowało. Piast jest wciąż bez zwycięstwa podczas zgrupowania w Turcji, ale będzie jeszcze miał okazję to zmienić. W czwartek gliwiczanie rozegrają trzeci mecz kontrolny, a dzień później zespół uda się w drogę powrotną do Polski.

Piast Gliwice – FK Radniczki Nisz 1:1 (1:0)

Bramki: Czerwiński (7) – Arsić (72)

PIAST (I połowa): Plach – Konczkowski, Mosór, Czerwiński, Katránis – Pyrka, Hateley, Kostadinov, Chrapek, Kądzior – Sappinen. II połowa: Szymański – Mokwa, Reiner, Munoz, Holubek – Ameyaw, Kaput, Huk, Vida, Winciersz (79 Niedbała) – Toril. Trener Waldemar FORNALIK.

FK Radniczki (skład wyjściowy): Dujmović – Aksentijević, Savić, Bjeliczić, Ćirković – Tomić, Kovaczević, Pejović, Mitrović, Michibuchi – Pawłow. Trener Aleksandar STANKOVIĆ.