Piast Gliwice. Jak na zimowym obozie

Piast Gliwice w sobotę zakończył niemal tygodniowe zgrupowanie w Arłamowie. Po powrocie z Gór Sanocko-Turczańskich, drużyna mistrza Polski ma zejść z obciążeń i „łapać świeżość” do restartu ekstraklasy.

O tym, jak ważne dla sztabu szkoleniowego gliwiczan są zgrupowania już pisaliśmy. Wszyscy do sprawy podchodzili poważnie, bo fundamenty i praca wykonana w ostatnich dniach ma zaowocować w czerwcu i w lipcu, a Piast walczy o medal mistrzostw Polski.

Trener Waldemar Fornalik nie ukrywał swojego zadowolenia po zakończeniu zgrupowania w Arłamowie, gdzie mistrzostwie Polski mieli pod ręką wszystko, czego potrzebowali.

– Dobrze przepracowaliśmy ten czas w bardzo dobrych warunkach treningowych. Mieliśmy świetnie przygotowane boisko. To był tydzień solidnych zajęć, bo – oprócz poniedziałku i soboty – odbywaliśmy w nim po dwie jednostki treningowe. Liczymy, że wykonana praca będzie procentować po wznowieniu rozgrywek – informuje trener Fornalik.

Zobacz jeszcze: Mistrz szykuje się do startu

Na czym sztab szkoleniowy Piasta się skupił?

– Zgrupowanie przypominało zimowe obozy. Pracowaliśmy głównie nad motoryką, ale nie zabrakło też piłki. To było potrzebne po tej dłuższej przerwie. Obie te rzeczy się zazębiały – dodaje trener zespołu z Okrzei.

Mimo że zgrupowanie było podobne do tych zimowych obozów, to jednak obecnie wszystko przebiega inaczej, niż w przeszłości. Chodzi bowiem o obostrzenia przed startem ekstraklasy i wobec sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

– Najpierw trenowaliśmy w mniejszych grupach, a później już niemal w pełnym składzie. Wszystko było dobrze zaplanowane, więc nie mieliśmy problemów z organizacją zajęć – wyjaśnia trener Fornalik, który podzielił się także planem na kolejne dni przed powrotem rozgrywek ligowych w Polsce.

– W kolejnych dniach będziemy schodzić z obciążeń i nieco zmieniać profil treningów. W ostatnim tygodniu przygotowań już wszystko będzie podporządkowane pod pierwsze spotkanie i pod naszego rywala – dodaje były selekcjoner reprezentacji Polski. Pierwszym rywalem gliwiczan będzie u siebie Wisła Kraków. Ten mecz planowany jest na sobotę 30 maja.


Zobacz jeszcze: Związani umowami