Zobacz
Do góry

W sparingu Piasta trzeszczały kości. „Gdyby był VAR, mielibyśmy czerwone kartki”

Jeśli w sparingu z Łodogorcem Razgrad było więcej płynnych akcji, to w sobotnim meczu Piasta z Zorią Ługańsk trzeba było pokazać inne cechy. Ukraińcy nie przebierali w środkach, ale mistrz Polski też nie odpuścił.

Trener Waldemar Fornalik nie mógł skorzystać ze wszystkich piłkarzy, bo kilku leczy drobne urazy. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że skład z pierwszej połowy sparingu Piast Gliwice – Zoria Ługańsk może być tym, który często będziemy oglądać wiosną w lidze.

Ukraińcy grali twardo, nie odstawiali nogi. Piast starał się dostosować, w efekcie czego dużo było fauli i starć. Czasem jednak robiło się zbyt ostro. Jak choćby w drugiej połowie, gdy łokciem w głowę został uderzony Tomasz Mokwa. Piłkarze z Gliwic ruszyli w kierunku winowajcy i doszło nawet do krótkiej przepychanki.

– Nie wiem, czy w naszej lidze gra się tak ostro. Gdyby był VAR, to mielibyśmy jedną lub dwie czerwone kartki. Natomiast nie ma co ukrywać, że Zoria to zespół, który ma swoją jakość i potrafi grać w piłkę. Rywale grali twardo, a czasami wręcz brutalnie. To nam nie odpowiadało, ponieważ   momencie, gdy wychodziliśmy spod pressingu, nasze akcje były przerywane faulem, przytrzymaniem czy chwytaniem… – stwierdził Waldemar Fornalik.


Zobacz jeszcze: Będą pieniądze na bazę treningową Piasta!


Nie jest jednak tak, że obie drużyny tylko się kopały. Gra w piłkę także była i okazje z obu stron – również. W pierwszej części niecelnie główkował na ukraińską bramkę Patryk Tuszyński oraz Martin Konczkowski. Po zmianie stron bramkarz Piasta Frantisek Plach popisał się piękną interwencją, a potem uratował go słupek. Z kolei po drugiej stronie boiska z rzutu wolnego blisko zaskoczenia golkipera Zorii był Jorge Felix.

Trzeci mecz kontrolny w Turcji mistrzowie Polski rozegrają w środę o godzinie 14.00 polskiego czasu z białoruskim Szachtiorem Soligorsk.


Skład Piasta w sparingu:

Zoria Ługańsk – Piast Gliwice 0:0

PIAST: Plach (61, Królczyk) – Rymaniak (46. Mokwa), Korun (46. Malarczyk), Czerwiński (46. Huk), Kirkeskov (46. Holubek) – Milewski (30. Sokołowski), Hateley (61. Milewski) – Konczkowski (46. Steczyk), Badia (70. Rymaniak) – Parzyszek (59. Stanek), Tuszyński (46. Felix).

Komentarze