Piast Gliwice. Poszukiwania i rozmowy

Z grona piłkarzy, którzy nie pojechali na obóz do Kamienia, nowego pracodawcę najpierw znalazł skrzydłowy Denis Gojko. Został on wypożyczony do Wigier Suwałki. Także na zasadzie wypożyczenia barwy zmienia inny skrzydłowy, tym razem chodzi o lewonożnego gracza – Aleksandra Jagiełło. Niewysoki pomocnik, którego obowiązuje kontrakt z Piastem do lata 2021 roku, miał kilka ofert z niższych lig. Dużo mówiło się o Radomiaku, ale ostatecznie konkretniejsi byli działacze pierwszoligowej Chojniczanki. Jagiełło wiosnę spędzi więc w Chojnicach, bo w Gliwicach nie miał raczej szans na grę. Przypomnijmy, że w tym sezonie 24-latek zagrał jedynie w dwóch meczach. Skrzydłowy wystąpił w rewanżowym starciu 2. rundy eliminacji Ligi Europy z zespołem Riga FC oraz w spotkaniu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski z Unią Skierniewice.

Znalazł klub w Hiszpanii

Coraz bliższy zmiany barw klubowych jest Dani Aquino. Hiszpan, który po pół roku pobytu w Gliwicach poprosił o możliwość powrotu do ojczyzny, od początku wzbudzał spore zainteresowanie głównie hiszpańskich trzecioligowców. Od kilku tygodni mówiło się, że ofensywnego gracze chętnie przygarnie do siebie Racing Santander, FC Cartagena, Atletico Baleares lub CD Badajoz. Otrzymaliśmy informację, że wyścig o podpis Aquino wygrał klub z Badajoz, który zajmuje czwartą lokatę w IV grupie Segunda Division B (trzeci poziom rozgrywkowy). Problem w tym, że ustalenie warunków kontraktu z piłkarzem to jedno, a dogadanie się z Piastem to drugie. Piłkarz ma ważny kontrakt do lata 2021, a gliwicki klub chce odzyskać poniesione koszty, chodzi o kwotę transferu do Piasta oraz koszty leczenia piłkarza na Półwyspie Iberyjskim. Badajoz będzie więc musiało zapłacić co najmniej kilkadziesiąt tysięcy euro.

Jeszcze chcą dodać

Co ze wzmocnieniami? Mistrz Polski nadal penetruje rynek młodych piłkarzy. W kręgu zainteresowań gliwiczan, ale także i Rakowa Częstochowa ma znajdować się Marek Mróz. 20-letni pomocnik od 2019 roku gra w GKS-ie 1962 Jastrzębie. Działacze Piasta rozglądają się także za ofensywnym pomocnikiem, który wypełniłby lukę po wspomnianym wcześniej Danim Aquino. Trop wiedzie za granicę, a konkretnie do Hiszpanii. W klubie nie chcą jednak zdradzać żadnych szczegółów.

Na zdjęciu: Aleksander Jagiełło regularnej gry musi szukać w I lidze.

Komentarze