Piast Gliwice poleciał na zgrupowanie. Będą jakieś transfery?

Sparing Piast Gliwice – GKS 1962 Jastrzębie zakończył pierwszy etap przygotowań gliwiczan do wiosny. Zawodnicy mistrza Polski dostali tylko trochę wolnego, aby pożegnać się z najbliższymi. Już wczoraj drużyna wyruszyła autokarem w kierunku Berlina, skąd w poniedziałek wyleci do Antalyi.

Jeśli ktoś spodziewał się jakichś niespodzianek w kadrze na drugie zgrupowanie ten… może czuć się rozczarowany, bo z nowych twarzy, jak na razie jest tylko wypożyczony z Lecha Poznań Tymoteusz Klupś. Tak jak pisaliśmy w ostatnim tygodniu, nie oznacza to, że przy Okrzei nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Z naszych informacji wynika, że trwają żmudne negocjacje i możliwe są nawet dwa transfery do drużyny mistrzów Polski. Potwierdza to Waldemar Fornalik

– Pracujemy jeszcze nad jednym lub dwoma tematami. Jest tak, jak mówiłem na zakończenie rundy, zależy nam na przeprowadzeniu drobnych korekt i nie będzie większej wymiany zawodników.  Mam nadzieję, że zakończą się pozytywnie – mówił szkoleniowiec gliwiczan.

Co wiemy o potencjalnych nabytkach? Obaj to pomocnicy. Gliwiczanie osiągnęli porozumienia w sprawie indywidualnych kontraktów, ale do dogrania pozostają trudniejsze kwestie, czyli dogadanie się z ich klubami. Jeżeli najbliższe godziny lub dni przyniosą pozytywne skutki, to nowi zawodnicy dolecą do tureckiej Lary, gdzie podobnie jak w poprzednim roku przebywać będą na obozie.

Co z zawodnikami, którzy znaleźli się poza kadrą Piasta? W sprawie Marcina Pietrowskiego, który ma jeszcze pół roku kontraktu, cisza.

Jeżeli chodzi o Daniego Aquino to wszystko jest na dobrej drodze do polubownego rozwiązania sprawy. Hiszpan, który ma ważny kontrakt do 2021 roku, znalazł klub, z którym podpisze kontrakt. Ma to być trzecioligowe Badajoz. Mówiliśmy, że gliwicki klub oczekuje pieniędzy za odejście Aquino i takowe otrzyma, choć z naszych informacji wynika, iż to sam zainteresowany może „wykupić” swój kontrakt. Czy zrzuci się na to nowy pracodawca Aquino tego nie wiemy, ale jest to wiece prawdopodobne.


Zobacz jeszcze: Jak Piast Gliwice przygotowuje się do wiosny? „Czas mocniej dokręcić śrubę”