Piast Gliwice. Trudna wyprawa do Gdańska

Ostatni raz Piast wygrał w Gdańsku w sezonie 2012/13. Cztery ostatnie wyjazdy gliwiczan kończyły się porażkami.

* Lechia to drużyna, z którą Piast grał najczęściej w historii. Do tej pory zespoły te rozegrały ze sobą 36 spotkań. Bilans jest korzystniejszy dla Lechii, która wygrała 18 razy, 7 razy zremisowała, a doznała 11 porażek.

* Sytuacja kadrowa śląskiej drużyny przed wyprawą do Gdańska się nie zmieniła. – Nadal nie mogą grać Aleksandar Sedlar, Martin Bukata i Michał Mak – mówi trener Waldemar Fornalik. Słowacki pomocnik znów ma problemy ze stawem skokowym. – Jeszcze trochę to potrwa. Na razie muszę nosić specjalne usztywnienie na nodze – przyznał Bukata.

* Niedzielny mecz poprowadzi Paweł Gil. Dla sędziego z Lublina będzie to drugie spotkanie gliwiczan w tym sezonie. Gil prowadził wcześniej wyjazdowy mecz Piasta z Zagłębiem Lubin. Gliwiczanie w podróż do Gdańska udali się autokarem.

* W ostatniej kolejce nie zagrał Rafał Wolski, który miał uraz. Stan zdrowia pomocnika Lechii stopniowo się poprawia. – Rafał dziś trenował z drużyną. Coraz lepiej wygląda. Mam nadzieję, że w weekend będzie do mojej dyspozycji. W poprzednim tygodniu też trenował, ale okazało się, że nie jest na 100 procent gotowy. Tym razem jest inaczej. A kontuzja, o której mowa, to naciągnięcie mięśniowe – podkreślał wczoraj trener Adam Owen.

PRZYPUSZCZALNE SKŁADY

LECHIA: Kuciak – Joao Nunes, Gerson, Chrzanowski – Stolarski, Sławczew, Łukasik, Peszko – F. Paixao, M. Paixao, Mladenović.

PIAST: Szmatuła – Konczkowski, Korun, Czerwiński, Pietrowski – Hateley, Jodłowiec – Badia, Vassiljev, Valencia – Szczepaniak.