Zobacz
Do góry

Piast Gliwice. Wiele spraw do rozwiązania

Piast Gliwice przygotowuje się do niedzielnego meczu z Wisłą Płock i być może w spotkaniu tym zagrają już Patryk Dziczek i Marcin Sokołowski.

Ten pierwszy był bliski powrotu do pełni sił już na mecz z ŁKS-em, ale ostatecznie Dziczek do Łodzi nie pojechał. Podobnie jak „Pietro”, który na treningu doznał urazu mięśnia biodrowo-lędźwiowego. Nie było to nic poważnego, ale obrońca został w Gliwicach, gdzie się rehabilitował. Istnieje szansa, że w niedzielę będzie mógł zagrać.

Dwa miesiące bez Hiszpana

Wczoraj pisaliśmy, że na długi tygodnie wypada Martin Konczkowski i to samo czeka Daniego Aquino. Po wielu konsultacjach medycznych wiadomo już jak długa przerwa czeka Hiszpana, który do Piasta dołączył tego lata. Aquino doznał urazu w pierwszej kolejce PKO Ekstraklasy, w którym gliwiczanie grali z Lechem Poznań. Wczoraj napastnik przeszedł zabieg chirurgiczny uszkodzonej pachwiny i piłkarza czeka teraz około ośmiu tygodni przerwy od treningów. Dlaczego cała sprawa trochę się przeciągała w czasie wyjaśnił Grzegorz Biliński, fizjoterapeuta Piasta.

W końcu wygrana Piasta!

– Potrzebna była seria badań i kontroli lekarskich, które pozwoliły wykazać, że Dani ma tzw. pachwinę sportowca. Potrzebny był więc zabieg, który został przeprowadzony w Barcelonie przez jednego z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Jeszcze w Hiszpanii rozpocznie rehabilitację, a następnie wróci do Gliwic, gdzie będziemy kontynuować leczenie – powiedział Grzegorz Biliński, fizjoterapeuta Piasta. Dwumiesięczna rehabilitacja oznacza, że piłkarz może być gotowy do gry dopiero późną jesienią, nic więc dziwnego, że gliwiczanie już teraz rozglądają się za kolejnym nowym napastnikiem.

Obrońca zagra przeciwko Polsce?

Dobrą wiadomość z kolei otrzymał Urosz Korun. Słoweński stoper, który rozpoczynał sezon w podstawowym składzie, ostatnio oddał miejsce Tomaszowi Hukowi, ale wczoraj… otrzymał powołanie do szerokiej kadry Słowenii na najbliższe zgrupowanie oraz mecze w ramach eliminacji mistrzostw Europy, w których zespół trenera Matjaża Keka zagra z Polską oraz Izraelem. Ostateczna kadra na te spotkania zostanie ogłoszona 27 sierpnia. Jeśli Korun znajdzie się ostatecznej liście powołanych, to stanie przed szansą debiutu w pierwszej reprezentacji. Do tej pory obrońca Piasta grał jedynie w młodzieżówce oraz kadrze B (w styczniu podczas zgrupowania w Hiszpanii). Pierwszym rywalem reprezentacji Słowenii podczas wrześniowych meczów eliminacyjnych będzie Polska. Spotkanie z biało-czerwonymi zostanie rozegrane 6 września. Natomiast trzy dni później Słowenia zagra z Izraelem. Oba mecze odbędą się w Lublanie.

 

Na zdjęciu: Kibice Piasta Daniego Aquino w akcji zobaczą najwcześniej w październiku…

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

  ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze