Piast Gliwice. Wkrótce będzie lepiej

Drużyna Piasta Ekstraklasę w miniony weekend mogła oglądać jedynie w telewizji, bo przy Okrzei trwa walka z koronawirusem. Sytuacja na dniach ma się znacząco poprawiać, a zdrowi i „negatywni” piłkarze będą trenowali w grupkach.


Ponad tydzień temu w gliwickim klubie „pozytywnych” przypadków zaczęło szybko przybywać. Z tego powodu odwołano mecz Pucharu Polski ze Stalą Mielec oraz śląskie derby z Górnikiem Zabrze. Zawodnicy najpierw zostali w domach, a wszyscy którzy zgłaszali objawy byli testowani. W ostatnich dniach nie napływały żadne informacje z Okrzei, dlatego sprawdziliśmy, co słychać w ekipie brązowych medalistów poprzedniego sytuacja.

Ozdrowieńców przybywa

Nie jest źle, a może już wkrótce będzie lepiej – tak można by w skrócie podsumować sytuację kadrową zespołu trenera Waldemara Fornalika. W ostatnim czasie co prawda wykryto kolejne trzy przypadki koronawirusa, ale do grona tzw. ozdrowieńców dołączyło… też trzech piłkarzy. Wcześniej do także izolację zakończyło kilku piłkarzy.

Ten tydzień ma być bardzo ważny, bo jeśli nic się nie zmieni i testy to potwierdzą w środę status ozdrowieńca ma otrzymać kolejne sześć osób z klubu. Każdy taki piłkarz zanim wróci do treningów z pełnym obciążeniem przechodzi szczegółowe testy i badania m.in. płuc, serca itd. Jeśli wyniki są dobre piłkarz może zwiększyć intensywnośc treningów. Z naszych informacji wynika, że zdrowi piłkarze Piasta w tym tygodniu będą trenowali w specjalnie dobranych grupach.

Mecze w piątek i poniedziałek

Przypomnijmy, że zaległe mecze Piasta zostały przeniesione na nowe terminy. Jedyne ekstraklasowe derby Górnego Śląska odbędą się w piątek 20 listopada o godzinie 20.30, a domowy mecz przy Okrzei z Lechią Gdańsk zostanie rozegrany w poniedziałek 23 listopada o godzinie 18.00.


Czytaj jeszcze: Dla Piasta ta przerwa może być zbawienna

Jak tylko więc kadra gliwiczan się poprawi i piłkarze wyzdrowieją, to będą musieli wykazać się… końskim zdrowiem, bo czeka ich maraton spotkań. Takie mamy jednak czasy i sztab szkoleniowy będzie musiał odpowiednio przygotować zespół. A sytuacja Piasta w tabeli jest nadal bardzo zła…


Fot. Marcin Bulanda/PressFocus

Komentarze