Piast Gliwice. Zwycięstwo na zakończenie?

Piast dziś o godzinie 13:30 czasu polskiego rozegra ostatni mecz kontrolny podczas obozu w Turcji. W ostatnich dniach pogoda postanowiła spłatać figla. W jakich warunkach odbędzie się mecz z bułgarską drużyną Arda Kyrdżali?


W pierwszym sparingu Piasta porywisty wiatr mocno utrudniał rozgrywanie i oddawania strzałów. Podczas drugiego meczu kontrolnego było bardzo chłodno, jak na tureckie warunki. Jak będzie w czwartek? Ostatnie dwa poranki przywitały drużyny… opadami śniegu. Na szczęście prognozy są optymistyczne, bo po chłodnym poranku, przez cały dzień ma świecić słońce, a temperatura może sięgnąć 11 stopni Celsjusza.

Ciekawy kopciuszek

W śląskiej drużynie liczą nie tylko na poprawę pogody, ale również i na poprawę wyników, bo jak na razie Piast zanotował porażkę i remis. Zwycięstwo na koniec obozu byłoby idealnym scenariuszem. Arda zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli ligi bułgarskiej. W obecnych rozgrywkach najwięcej bramek dla podopiecznych Stamena Bełczewa zdobył Spas Delew, były zawodnik Pogoni Szczecin.

Bułgar zmienił niedawno barwy klubowe i odszedł do Łudogorca Razgrad. W poprzednim sezonie zespół z Kyrdżali zajął czwarte miejsce w Parva Lidze, co jest dużym sukcesem, biorąc pod uwagę fakt, że ten klub zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej zaledwie dwa lata wcześniej.

Żelazny skład

W czwartkowym sparingu sztab szkoleniowy Piasta nie wystawi do gry dwóch jedenastek, co już wcześniej zapowiedział trener Waldemar Fornalik. – Ostatnio graliśmy na dwie jedenastki, żeby każdy z zawodników mógł pokazać się w różnych układach personalnych. Ten ostatni mecz nie będzie już grany w ten sposób.

Można powiedzieć, że będzie to „przymiarka” do tego, co nas czeka w ekstraklasie – wyjaśnia szkoleniowiec gliwiczan. Forma jego drużyny ma iść do góry.

– Z dnia na dzień wygląda to coraz lepiej. Mamy świadomość, że dołączyło do nas kilku nowych zawodników. Wszyscy staramy się, aby nasz zespół był jednością. Pomagamy sobie nawzajem. Zostało jeszcze trochę czasu do startu ligi i jestem przekonany, że będziemy dobrze przygotowani oraz zgrani – podkreśla pomocnik, Michał Chrapek.


Fot. facebook.com/piastgliwice