Piast przyspiesza z transferami

Gliwiczanie zakontraktowali trzeciego zawodnika przed kolejnym sezonem. Do drużyny z Okrzei dołączył kolejny środkowy obrońca – 18-letni Ariel Mosór, który grał w rezerwach Legii Warszawa.


Ariel jest synem Piotra Mosóra, byłego piłkarza m.in. Ruchu Chorzów i właśnie Legii. Młody piłkarz urodził się w Katowicach, ale większość życia spędził w stolicy. Środkowy obrońca grał w Unii Warszawa i w rezerwach Legii. W pierwszym zespole z Łazienkowskiej rozegrał w Ekstraklasie dwa mecze.

Młodzieżowiec i obrońca

18-latek podpisał umowę z Piastem, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku, ale zawiera ona opcję przedłużenia kontraktu do 2024. – Ariel to kolejny młody zawodnik, który trafia do naszego zespołu. Chcemy podejmować śmiałe decyzje i mam przekonanie o tym, że wszyscy skorzystamy na jego obecności w klubie. Wierzę w to, że szanse oraz warunki, jakie zostaną mu stworzone będzie potrafił w pełni wykorzystać – mówi prezes gliwiczan, Grzegorz Bednarski.

– Na pewno jestem zawodnikiem młodym i mam długą perspektywę bycia młodzieżowcem, dlatego przede mną dużo nauki. Chcę się jak najbardziej rozwinąć, ale też pokazać, że potrafię grać w piłkę – dodał Mosór po podpisaniu umowy. W stolicy mieli i mają o nim pozytywne zdanie. Atutami nowego piłkarza ma być dobre wyprowadzenie piłki i gra w powietrzu. W Legii jego rozwój w ostatnim czasie przyhamował i być może transfer na rodzinny Górny Śląsk wyjdzie mu na dobre.

Będą kolejni!

Ariel jest trzecim nowym graczem Piasta. Wcześniej umowę z gliwickim klubem popisał inny młodzieżowiec, pomocnik Widzewa Michael Ameyaw oraz hiszpański środkowy obrońca Miguel Munoz. A to wciąż nie koniec zmian w kadrze śląskiej drużyny. Blisko transferu jest hiszpański napastnik Alberto Toril, który miał już przejść badania medyczne w Gliwicach.

Należy się też spodziewać rozstań. O jednym już pisaliśmy, jest nim Gerard Badia, który nie przedłużył kontraktu i szuka klubu w Hiszpanii blisko miejsca zamieszkania. To też na pewno nie koniec rozstań, bo kadra gliwiczan się zmieni podczas przygotowań do nowego sezonu, które ruszają już we wtorek.


Fot. piast-gliwice.eu