Piast skarcony w końcówce

Zespół trener Waldemara Fornalika rozegrał tylko jedną w miarę niezłą połowę i było to za mało na BrukBet. Prowadzenie gospodarzom dał Jakub Czerwiński, a gliwiczanie mieli jeszcze kilka innych sytuacji na podwyższenie wyniku. O puchu może mówić Marcin Pietrowski, który doznał kontuzji po pół godzinie gry i został zastąpiony przez debiutanta Mikkela Kirkeskova.

W drugiej połowie gra obu drużyn powodowała „ból zębów” u kibiców. Piast skupił się na obronie, a gości z Niecieczy długo nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie wyrównującej bramki. To udało się dosłownie w ostatniej chwili, bo w 90 minucie, gdy gola strzelił rezerwowy Vladislavs Gutkovskis. Zwycięstwo uciekło Piastowi i walka o utrzymanie będzie dla nie bardzo, ale to bardzo trudna i wymagająca.

 

Piast Gliwice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)

1:0 – Czerwiński, 15 min, 1:1 – Gutkovskis, 90+1 min

PIAST: Szmatuła – Konczkowski, Korun, Czerwiński, Pietrowski (32. Kirkeskov) – Jodłowiec, Hateley – Badia, Dziczek, Valencia (57. Bukata) – Szczepaniak (82. Angielski). Trener Wadlemar FORNALIK.
Rezerwowi: Plach, Gojko, Angielski, Vassiljev, Żivec.
BRUK-BET:
Trela – Szeliga, Kupczak, Putiwcew, Grzelak – Jovanović, Piątek (79. Gutkovskis)– Gergel, Iancu (69. Sztefanik), Pawłowski – Śpiączka (61. Guba). Trener Jacek ZIELIŃSKI.
Rezerwowi: Mucha, Miković, Purece, Szarek.
Żółte kartki: Czerwiński (59. faul) – Pawłowski (76.)
Sędziował – Tomasz Musiał (Kraków)
Widzów: 4211.