Piast zepsuł święto w Sosnowcu

Od początku spotkania to goście z Gliwic starali się przejąć inicjatywę i kontrolę nad meczem. Dużo zamieszania w szeregach obronnych Zagłębia robił skrzydłowy Mateusz Mak, ale jego dośrodkowania nie potrafił wykorzystać Michal Papadopulos. Czeski napastnik zmarnował dwie dogodne sytuacje. Drużyna trenera Dariusza Dudka przede wszystkim czekała na kontry i stałe fragmenty gry. Właśnie ta druga broń okazała się zabójcza przed przerwą. Centra Nowaka w pole karne spowodowała popłoch w obronie Piasta i Vamara Sanogo, co prawda na raty, ale zdołał pokonać Jakuba Szmatułę. W odpowiedzi do siatki trafił Papadopulos, ale sędzia Tomasz Musiał dopatrzył się faulu Czecha na Piotrze Polczaku.

W drugiej części meczu gliwiczanie nie mieli już nic do stracenia, ale długo bili głową w mur. Zagłębie z kolei groźnie kontrowało. Zespół trenera Waldemar Fornalika wyrównał… po interwencji systemu VAR. Jakub Czerwiński był faulowany w polu karnym, a sędzia Musiał długo analizował sytuację na wideo. Do piłki na 11 metrze podszedł Aleksandar Sedlar i pewnie pokonał Dawida Kudłę. Piast poczuł wiatr w żagle i postanowił zgarnąć pełną pulę. Kilka akcji zaczepnych nie przyniosło efektu, aż w końcu Tomasz Jodłowiec mają sporo miejsca uderzył zza pola karnego i przepięknym strzałem nie dał szans bramkarzowi beniaminka z Sosnowca. Zagłębie starało się wyrównać, strzelał m.in. wprowadzony w drugiej połowie Adam Banasiak, ale nie udało się zmienić wyniku.

Zagłębie Sosnowiec – Piast Gliwice 1:2 (1:0)
1:0 – Sanogo, 36 min (bez asysty), 1:1 – Sedlar, 67 min (rzut karny), 1:2 – Jodłowiec, 80 min (bez asysty)

ZAGŁĘBIE: Kudła – Wrzesiński, Polczak, Jędrych, Puchacz – Christovao (71. Banasiak), Milewski, Vokić (62. Rzonca), Nowak (80. Torunarigha), Udoviczić – Sanogo. Trener Dariusz DUDEK.

PIAST: Szmatuła – Pietrowski, Czerwiński, Sedlar, Kikreskov – Dziczek, Jodłowiec – Mak, Valnecia (90. Sokołowski), Felix (56. Jagiełło) – Papadopulos (62. Parzyszek). Trener Waldemar FORNALIK.