Zobacz
Do góry

Piast Żmigród. Odchodzą do Leszna

Trzecioligowiec ze Żmigrodu przygotowania do nowego sezonu rozpoczął 8 lipca. Na pierwszych zajęciach trener Edi Andradina miał do dyspozycji 20 zawodników.

W treningu nie uczestniczył już 20-letni pomocnik Szymon Stasik, który wprawdzie nie zaliczył testów w krakowskiej Wiśle, ale został pozytywnie zweryfikowany przez trenera mieleckiej Stali Artura Skowronka i w nadchodzącym sezonie będzie grał w I lidze. Stasik podpisał w Mielcu dwuletni kontrakt.

W koszulce Piasta nie zagra już 31-letni obrońca, Wojciech Bzdęga. Po dwóch latach spędzonych w Żmigrodzie doświadczony defensor przeniósł się do Stainer Polonii Leszno, która na co dzień występuje w IV lidze wielkopolskiej. W nowym klubie wychowanek Zjednoczonych Pudliszki będzie nie tylko grał, ale pełnił również funkcję trenera drużyny młodzików. Bzdęga rozegrał w Piaście Żmigród 50 meczów w III lidze, w których strzelił 5 goli.

Tropem Bzdęgi podążył 21-letni pomocnik, Eryk Moryson, który został wypożyczony do leszczyńskiego klubu na rok. Jako piłkarz Piasta wystąpił w 69 meczach w III lidze, w których zdobył 8 bramek.

 

Na zdjęciu: Eryk Moryson (z lewej) w nowym sezonie nie będzie grał w koszulce Piasta.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze