Pięć lat bez Wyrobka

Jerzy Wyrobek w 1989 roku doprowadził Ruch do ostatniego w historii, piętnastego mistrzowskiego tytułu.

Wyrobek na początku 2013 roku doznał wylewu, po czym przez kilka tygodni znajdował się w śpiączce. 26 marca 2013 roku zmarł w szpitalu w Sosnowcu. Legenda Ruchu spoczywa na cmentarzu przy ul. Granicznej w Chorzowie Batorym, a wczoraj w jego intencji odbyła się msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Chorzowie-Batorym. Uczestniczyli w niej „Niebiescy”, którzy już rozpoczęli przygotowania do sobotniego derbowego, wyjazdowego pojedynku z GKS Tychy.

Dzisiaj podopieczni duetu Juan Ramon Rocha – Krzysztof Warzycha trenować będą dwukrotnie na własnych obiektach, a od jutra zajęcia będą aż do meczu przeprowadzane raz dziennie w godzinach popołudniowych. Indywidualnie trenuje Artur Balicki, który doznał kontuzji skręcenia kostki podczas piątkowego sparingu z MFK Frydek-Mistek (2:1).

– Rywal upadł na mój staw skokowy, który mocno się wykręcił. Poczułem duży ból, kostka natychmiast spuchła, na szczęście nie było wylewu – mówił kilka dni temu młody chorzowski napastnik, którego uraz nie okazał się aż tak groźny, jak się początkowo wydawało, niemniej jego występ przeciwko tyszanom stoi pod dużym znakiem zapytania.