Pięć miesięcy „postu”

W 11 spotkaniach odniosła 4 zwycięstwa, tyle samo razy zremisowała i trzykrotnie przegrała. Dwukrotnie ta przykrość spotkała ją w rundzie wiosennej – 1:2 z Radomiakiem i 2:3 z Siarką Tarnobrzeg. Na zwycięstwo przy Gliwickiej podopieczni Marka Koniarka i Rolanda Buchały czekają już 5 miesięcy, konkretnie od 28 października. Tego dnia pokonali 1:0 Stal Stalowa Wola, a autorem jedynego gola był Paweł Jaroszewski.

W ostatnim spotkaniu z Siarką widoczny był brak w „18” napastnika Przemysława Brychlika oraz ofensywnego pomocnika, Sebastiana Siwka. Gdy ROW „gonił” wynik (przegrywał już 1:3), któryś z tych zawodników by się przydał. Przyczyny ich absencji wyjaśnił Marek Koniarek: – Przemek się rozchorował i nie był w stanie zagrać – powiedział szkoleniowiec ROW-u. – Sebastian z kolei miał drobną kontuzję, ale wystąpił w meczu drużyny rezerwowej z Rymerem Rybnik (ROW wygrał 1:0 – przyp. red.).

Dziś przeciwko Warcie Poznań w składzie gospodarzy na pewno nie pojawi się środkowy obrońca Dawid Bober. Wychowanek Wielopola Rybnik, który w tym sezonie zdobył 3 gole, miał problemy z przyczepem mięśnia prostego brzucha. Wznowił treningi, ale uraz się odnowił. 28-latek do gry wróci najwcześniej na początku maja.

 

II liga

Mecze zaległe z 20. kolejki: Rozwój Katowice – Radomiak, Siarka Tarnobrzeg – Garbarnia Kraków – oba dziś o 16.00, Legionovia – Wisła Puławy – dziś, 16.30, Gryf Wejherowo – Znicz Pruszków, ROW 1964 Rybnik – Warta Poznań, Błękitni Stargard – GKS 1962 Jastrzębie – wszystkie dziś o 17.00, GKS Bełchatów – Stal Stalowa Wola – dziś, 18.00, MKS Kluczbork – ŁKS Łódź – dziś, 19.00.

III liga – grupa III

Mecze zaległe z 18. kolejki: Rekord Bielsko-Biała – Stilon Gorzów Wlkp. – dziś, 16.00, Pniówek 74 Pawłowice Śl. – Gwarek Tarnowskie Góry – dziś, 17.00; mecz zaległy z 21. kolejki Miedź II Legnica – Ruch Zdzieszowice – [dziś, 15.00],

HAIZ IV liga śląska

GRUPA I

Mecz zaległy z 12. kolejki Dąb Gaszowice – Unia Racibórz – dziś, 17.00.