Pięciu bramkarzy trenuje z Górnikiem

„Górnicy” nieprzypadkowo za pierwszą bazę swoich letnich przygotowań wybrali Wodzisław Śląski. – Jesteśmy tutaj mile widziani i mamy wszystko czego trzeba do pracy, a tego czasu do początku ligi nie zostało wcale tak dużo, więc trzeba z tego wyciągnąć maksimum. Do swojej dyspozycji mamy trzy boiska, ale nie chodzi tylko o nie. Otaczają nas życzliwi ludzie, którzy dobrze nam życzą. Dobrze się tutaj czujemy – podkreśla trener Brosz.

Nikt się nie oszczędza

Wczoraj, jedenasty w poprzednim sezonie zespół ekstraklasy trenował dwa razy. Pierwszy trening zaplanowano o godzinie 10.30. Zajęcia taktyczne połączone były ze sporą ilością biegania na wysokich obrotach. Wszystko kończyło się grą na małej przestrzeni 4 na 4. Trzeba przyznać, że pod czujnym okiem sztabu trenerskiego nikt się nie oszczędzał. Młody Adrian Gryszkiewicz potrzebował nawet opieki niezastąpionego fizjoterapeuty Bartłomieja Spałka. Gra była ostra. Prym wiedli Hiszpanie, Jesus Jimenez czy Igor Angulo, którzy raz za razem „dziurawili” siatkę, choć łatwo o bramki nie było, bo bramkarze spisywali się nad wyraz dobrze.

Po tym, jak do Górnika dołączył w poniedziałek Dawid Kudła trzeba powiedzieć, że akurat ta pozycja jest teraz najmocniej obsadzoną! Oprócz bramkarza numer 1 wiosną Martina Chudego jest też jeszcze przecież młody, zdolny Daniel Bielica oraz Jakub Szymański, a nie można też zapomnieć o przebywającym na młodzieżowym Euro Tomaszowi Losce. Na dziś w Górniku jest pięciu dobrych bramkarzy! – Oby było też tak na innych pozycjach – wzdychają tylko zabrzańscy szkoleniowcy.

Ważny sparing

Spośród nowych graczy trenuje ich kilku. Oprócz kilku młodych juniorów są też trzej zagraniczni zawodnicy, o których pisaliśmy wczoraj. To pochodzący z Gambii pomocnik Alasana Manneh, mający szwajcarski i kameruński paszport Arthur Njo-Lea i Kempes Tekiela z Borussii Dortmund. Dwa ostatni to napastnicy. Do trenującego na obiektach Gosław Sport Center dołączył też Daniel Ściślak. – Swoją dobrą postawą w drużynie CLJ i rezerw wywalczył sobie to miejsce. Co do sprawdzanych zawodników, to będą z nami przez tydzień. Po sobotnim meczu z GKS Katowice zdecydujemy co dalej – tłumaczy trener Brosz. Dodajmy, że poranny trening z balkonu obserwował Marcin Prasoł, który niedawno został trenerem trzecioligowych rezerw Górnika.

 

Na zdjęciu: Dawid Kudła (w środku) od poniedziałku trenuje z Górnikiem.

***

Zagrają z Maccabi

Ostatnim letnim sparingpartnerem Górnika będzie czwarty zespół izraelskiej ekstraklasy Maccabi Netanya. To spotkanie zaplanowano na tydzień przed pierwszym ligowym meczem zabrzan. Zostanie rozegrane na Arena Zabrze.

Plan Górnika

17-22 czerwca – obóz przygotowawczy w Wodzisławiu Śląskim
22 czerwca – sparing z GKS Katowice
23-29 czerwca – treningi na obiektach własnych
26 czerwca – sparing z MFK Karvina
30 czerwca -7 lipca- obóz przygotowawczy w Poznaniu
1 lipca – sparing z AEK Larnaka
2 lipca – sparing z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza
7 lipca – sparing z AEK Ateny (w Kielcach)
13 lipca – sparing o potwierdzenia

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze